Пирин победи Локомотив (София) с 2:1 в последния двубой от кръга в efbet Лига. Сблъсъкът беше важен за двата тима, които се намират в долната част на таблицата.

Неприятната новина за "орлетата" беше свързана с принудителната смяна на Николай Бодуров през второто полувреме. Предстои да се разбере колко сериозна е контузията.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Пирин - Локомотив (София), Октавио върна интригата

И двата тима се намират в долната част на таблицата

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха още в седмата минута. Христофор Хубчев засече центриране на Карачанаков от корнер на близката греда и откри резултата.

В 14-ата Симеон Славчев проби чудесно отдясно. Опитният футболист елиминира няколко защитника и си нагласи топката на левия крак, а шутът му профуча на сантиметри от вратата.

В 20-ата Пинсон не затрудни Янко Георгиев с шут от дистанция. Три по-късно Крачунов полуи на дъгата, но вместо да отправи изстрел тръгна да финтира и се препъна в топката.

След половин час игра Станоев не застраши Любенов с удара си от далечна дистанция. Малко преди почивката Манолев беше най-съобразителен след разбъркване в противниковото наказателно поле, но ударът му по земя бе неточен.

В 55-ата минута Спас Георгиев преодоля Любенов и от малък ъгъл отбеляза хубав гол, който беше отменен заради засада.

Снимка 564432

Десет по-късно Пирин все пак удвои. И това попадения падна след изпълнение на ъглов удар на близката греда, където Дюлгеров продължи за Петър Занев, който с глава матира Любенов за 2:0.

Отговорът на Локо беше бърз. ​Октавио си изработи сам гола, след като проби към средата и шутира умело в горния ляв ъгъл.

В 77-ата минута Костов отправи снаряд към вратата на гостите, но топката се отби в лявата греда и излезе в аут.

Така Пирин изпревари днешния си съперник и вече е на 11-о място, докато Локо е 12-и. Двата тима имат по 19 точки.