Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград Зрители:
90′

Владимир Медвед заменя Иван Тасев.

90′

Двубоят в Благоевград завърши. Пирин спечели с 1:0 с гол от дузпа. Гостите също имаха наказателен удар, но го пропуснаха.

83′

Аймен Суда е заменен от Даниил Кондраков.

78′

Жълт картон за Даниел Миланович.

78′

Венцислав Бенгюзов също е санкциониран.

76′

Последва сблъсък в наказателното поле на Пирин с участието на Ковальов, Колев и Дюлгеров, който получава медицинска помощ.Реферът набързо укротява страстите с жълти картони.

75′

Александър Колев пропуска, след като Максим Ковальов спаси с крак.

74′

Решението на Васил Минев е да отсъди дузпа за Крумовград.

73′

Реферът отново гледа ВАР, този път за игра с ръка на Андрей Йорданов.

63′

Удар с глава на Джунейт Али срещна горната част на напречната греда. Малко не достигна на резервата да изравни резултата.

59′

Божидар Кацаров получава жълт картон и ще пропусне следващия мач.

48′

Китан Василев е заменен от Джунейт Али.

47′

Стартира втората част. Има промени в съставите.

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ

45+1′

Двата тима се оттеглят на почивка.

45′

Пирин открива резултата чрез Венцислав Бенгюзов, който се разписва от дузпа.

44′

ВАР влиза в употреба за ситуация в наказателното поле на Крумовград. Пирин получава право да изпълни дузпа.

44′

Александър Георгиев е наказан за нарушението в наказателното поле срещу Аймен Суда, довело до дузпа в полза на Пирин.

Снимка 635083

Източник: startphoto.bg

30′

Между стража на гостите Янко Георгиев и фенове на Пирин избухна словесна престрелка. Вратарят, който игра за тима от Благоевград през миналия сезон, им отговори с недвусмислен жест.

28′

Мартин Бачев от домакините получава първия жълт картон за брутално нарушение в опит да спре атака на гостите в средата на терена. Реферът позволи играта да продължи, но Бачев получи санкцията си след спирането на играта.

23′

Шанс и за гостите. Вячеслав Велев проби отдясно и центрира към Китан Василев, който обаче с глава не успя да отправи опасен удар.

21′

Първи голов шанс в мача и той бе за Пирин. Калоян Пехливанов не се справи с дълго подаване към Юго Комано и французинът излезе очи в очи с вратаря Янко Георгиев. Нападателят обаче не успя да преодолее стража на гостите.

Снимка 635089

11′

Серкан Юсеин пробва изстрел от дистанция, но топката излезе в аут.

10′

Най-интересният момент в първите минути беше една изстреляна топка към трибуните, която изкърти седалка. Гостите от Крумовград са по-активни.

1′

Двубоят в Благоевград стартира. Теренът не изглежда добре дори от екрана. Съдията Васил Минев прави дебют в елита.

16. Мартин Георгиев 6. Джеферсон Андрес Грранадо Манярес

Пирин (Благоевград) приема Крумовград в сблъсък от efbet Лига. Двубоят започва в 18:00 часа,  а главен съдия е Васил Минев.

Домакинините стартираха ужасяващо сезона, но в последния кръг постигнаха ценна победа с 2:1 над Хебър (Пазарджик). По този начин благоевградчани вече имат четири точки в актива си и се намират на предпоследно място в класирането.

В средата на седмицата "зелените" се разделиха с досегашния си спортен директор Петър Занев, а от отбора си тръгна халфът Гезим Пепси.

Крумовград пък е истинска сензация в елита на България. Съставът на Неманя Миланович, който играе своя първи сезон в efbet Лига, записа престижни победи над Лудогорец, ФК ЦСКА 1948 и Ботев (Пловдив) и взе точка от Левски през седмицата.