В събота Любослав Пенев и Емил Велев ще застанат за пети път един срещу друг на терена, вече като треньори на двата най-големи български клуба ЦСКА и Левски. Бившият голмайстор на червените е излизал срещу Велев в четири дербита, от които две са завършили с победа на ЦСКА.

В мачовете срещу Пенев Кокала има в актива си само една победа, но за сметка на това много ценна - тази от пролетта на 1988 г., когато сините обърнаха мача от 0:2 до 3:2. Тогава излезе и песента "Хей чуй, ЦСКА..." Един мач с участието и на двамата завършва наравно.

За пръв път Пенев и Велев се изправят като съперници на терена на 23 ноември 1986 г., когато червените печелят на националния стадион "Васил Левски" с 1:0. Интересното е, че и двамата не вземат участие в легендарния мач от 30 май 1987 г., когато ЦСКА печели титлата след гола на Христо Стоичков в последните минути. На 6 март 1988 г. обаче двамата са в съставите, изиграли мача с обрата от 2:0 за червените до 3:2 за Левски. Тогава Пенев вкарва единия от головете за ЦСКА след дузпа, но после сините изнасят невероятен спектакъл и стигат до победата с три гола.

Пенев и Велев са били съперници и в дербито на 17 септември 1988 г., останало в историята с пороя, който се излива над София и довежда до токов удар, прекъснал за няколко минути осветлението на "Васил Левски". И двамата са сред най-добрите на терена, макар че герой на мача е Васил Драголов с два гола за Левски.

Последният двубой между Пенев и Велев се играе на 1 април 1989 г., няколко месеца преди нападателят на ЦСКА да бъде трансфериран във Валенсия. Червените, които тогава разполагат с нападение в състав Стоичков - Пенев - Костадинов, печелят с 2:1 и това им подсигурява титлата. В този мач обаче Емил Велев е голмайстор за сините, също като Пенев от дузпа една година по-рано.

Пенев срещу Велев в дербито

23.11.1986 г. стадион "Васил Левски" ЦСКА - Левски 1:0
06.03.1988 г. стадион "Васил Левски" Левски - ЦСКА 3:2
17.09.1988 г. стадион "Васил Левски" Левски - ЦСКА 2:2
01.04.1989 г. стадион "Васил Левски" ЦСКА - Левски 2:1

Балансът от четирите двубоя между двамата е в полза на Любослав Пенев, който има две победи срещу една за Емил Велев и едно равенство. Головата разлика е в полза на Любослав Пенев - 7:6.