Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна девета поредна победа в първенството, след като надигра Славия у дома с 2:0 в двубой от 10-ия кръг на шампионата.

В герой за домакините се превърна резервата Алфа Конте, който се разписа на два пъти между 70-ата и 73-ата минути.

Локо (Пловдив) - Славия 2:0, развоят минута по минута

Алфа Конте с два гола

Успехът е напълно заслужен за пловдивчани, а 0:2 е най-малкото, с което Славия си тръгна от Пловдив при повторния дебют начело на тима на Иван Колев.

Двубоят започна с превъзходство на домакините, които създадоха две положения през първите 15 минути. В 13-ата минута комбинация между звездата Джовани и Димитър Илиев, завърши с извеждащо подаване в наказателното поле към Георги Минчев.

Нападателят обаче беше изпреварен от вратаря Светослав Вуцов. Две минути по-късно Христо Иванов отправи хубав удар, но се оказа, че е бил в засада. Славия създаде първата си възможност едва в 33-ата минута чрез Кристиан Добрев.

В самия край на полувремето Вуцов отрази удар от близка дистанция на Минчев и така резултатът се запази до почивката. След паузата Славия заигра по-добре и създаде две добри положения, като се възползва от грешки в отбраната на Локо.

Треньорът на Локомотив Александър Томаш предприе промени в състава, които се оказаха успешни. Именно влезлият като резерва Алфа Конте откри резултата в 70-ата минута, след като нахлу в наказателното поле, преодоля Велко Йеленкович и прати топката в далечния ъгъл. Само три минути по-късно Конте удвои от идентична ситуация и на практика предреши изхода на мача. В самия край Конте се опита да стигне до хеттрик, но топката мина страни от вратата.