Отборът на Крумовград прекъсна негативната си серия от четири поредни загуби, след като победи с 1:0 Берое в двубой от 19-ия кръг на efbet Лига.

В герой за дебютанта в елита се превърна Ренан Ареяш, който се разписа в 14-ата минута на срещата.

Гостите имаха своите шансове, но пропуски пред вратата на Вини Трибурет им попречиха да си тръгнат поне с точка от стадиона в Коматево, където Крумовград играе домакинските си срещи.

С успеха Крумовград събра 21 точки е върви 11-и в класирането. Берое е 9-и с 24.

Крумовград - Берое 1:0, развоят на мача минута по минута

Домакините са в серия от четири поредни загуби

Двубоят започна отлично за гостите. Не беше изминала и минута от началото на мача, когато заралии пропуснаха отличен шанс да поведат. Джани Политино центрира от десния фланг, Майк Севайос се размина с топката, а на далечната греда Вини Трибулет стреля слабо над падащия Благой Макенджиев и това позволи на Божидар Кацаров да изчисти от голлинията.

Крумовград отговори с далечен изстрел на Димитър Тонев, преминал покрай гредата.

Снимка 644555

Източник: startphoto.bg

В 15-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Патрик Луан получи отляво и върна топката към границата на наказателното поле, от където Ренан Арияш стреля без подготовка с десния крак и не остави шансове на Родриго Ачинели с прецизно изпълнение в горния ляв ъгъл.

Веднага след подновяването на играта от центъра футболистите на Хосе Луис Ачиари можеха да изравнят чрез Вини Трибулет, чийто удар от около 12-13 метра обаче премина над целта.

В 41-ата минута Благой Макенджиев спаси безпроблемно точен изстрел на Трибулет и така почивката дойде 1:0 за домакините.

Две минути след подновяването на играта заралии имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но такава не бе отсъдена.

Снимка 644551

В 62-ата минута изстрел на Вячеслав Велев премина над целта. Малко след това и Раян Сенхаджи също не успя да намери очертанията на вратата при удар по диагонала след разбъркване в наказателното поле.

В 81-ата минута попадение на резервата Джеферсон бе отменено заради засада на Ренан Арияш в хода на нападението.

До края на срещата Берое търси изравняването, но така и не го постигна.