Каликра (Каварна) спечели с 2:1 срещу 14-тия в румънската 2 лига в мач за класиране от четвъртото до шестото място на „Албена къп", на който Topsport.bg е медиен партньор.

Още в началото на срещата каварненци упражниха натиск и в 4-ата минута бяха близо до гола, когато Яшар изпълни пряк свободен удар, когато защитник на Мангалия изчисти от голлинията. До средата на полувремето домакините бяха по-активни, но до чисти голови положения не успяха да стигнат.

Противно на логиката в 26-ата минута след грешка на Яшар, който загуби топка, капитанът на гостите Барду откри резултата. Това явно даде кураж на гостите, които в продължение на няколко минути изпуснаха няколко положения чрез Болап и Херту.

В края на полувремето след изпълнение на корнер от Яшар,  Ковачев възстанови равенството. Второто полувреме след направените смени от Радостин Трифонов, Калиакра заигра по-добре и с чудесен гол се отличи 19-годишният Чавдаров, с което  Калиакра спчели. По този начин отборът на Каварна спечели 4 -ото място като за разпределени за 5-то и 6-то в четвъртък ще излязат съставите на Спартак (Каварна) и Мангалия.

Стартови състави:
Калиакра: Григоров (Цв.Димитров-58), Ковачев (Д.Димитров-46), Маджиров (Кичуков-46), Яшар (Коруджиев-55), Райчев, Филипов, Андонов (Бонев-46), Садула (Цачев-56), Заков (Чавдаров-15), Джорд Уеа, Събев

Калатис:
Митря, Колетеу, Пустиша, Рабою, Ердудбин, Чобаки, Флориа, Болабт, Бардо, Каладжи, Херту

Стадион: „Градски стадион" Каварна

Развоят на срещата:
26 минута-
0:1 за Калатис Барду реализра след грешка на Калиакра в средата на терена и извеждащо подаване на румънците. Капитанът на отбора им Барду открива с плътен удар

41-
1:1 След центриране от ъглов удар на Яшар. Защитникът на Калиакра Ковачев с глава изравнява резултата.

59 минута- 2:1 за Калиакра - Чавдаров с великолепен удар дава предимство на домакините