Отборът на Германия се класира за 1/2-финалите на отборния турнир за смесени двойки "Юнайтед къп", който се провежда в австралийските градове Сидни и Пърт. Германците надделяха над отбора на Гърция в среща от четвъртфиналите с 2:1 победи.

Александър Зверев осигури аванс на тима на Германия, след като се наложи над гърка Стефанос Циципас с 6:4, 6:4 в първия мач от последния четвъртфинален двубоя. Олимпийският шампион Зверев реализира по един пробив в двата сета, което му беше достатъчно за крайния успех. "Трябваше да бъда агресивен, защото знам, че Стефанос е може би най-агресивният в целия Тур. Изключително трудно е срещу него и затова нямам добър баланс досега", коментира германецът след победата си.

Германката Анжелик Кербер допусна първа голяма загуба след завръщането си на корта, като загуби от гъркинята Мария Сакари с 0:6, 3:6 в мач от четвъртфиналите на "Юнайтед къп". Бившата номер 1 Кербер се завърна в тениса 18 месеца след като роди, но не успя да се противопостави на Сакари, която спечели победата за час и 14 минути игра. "Бях клинична в първия сет и във втория до 3:0. Бях солидна от линията. Знам, че Анжи ще намери начин да се върне сред най-добрите и няма да се предаде", каза гъркинята.

На смесените Лаура Зигемунд и Александър Зверев показаха по-стабилна игра и се наложиха над гръцката двойка Мария Сакари и Петрос Циципас с 6:3, 6:3.

Така Германия ще срещне домакините от Австралия в спор за място на финала, а другият полуфинал противопоставя отборите на Полша и Франция.