Турнир: efbet Лига Стадион: "Георги Бенковски", гр. Пазарджик Зрители:
90+6′

Край на мача!

84′

ГООООЛ! Атанас Кабов също бележи за Хебър! Гостите допуснаха сериозна грешка в защита, а Атанас Кабов се възползва - овладя и напредна. Излезе сам срещу Секулич и успя да реализира.

65′

ГОООООЛЛЛ!! Шейх Диаманка отново се разписа, а този път голът бе зачетен! 2:1 в полза на пазарджиклии! Кабов центрира в наказателното поле, а вратарят на гостите Кристиян Секулич се забави и не успя да овладее топката, а Диаманка нямаше как да пропусне от толкова близко разстояние и вкара във вратата.

62′

ОТМЕНЕН ГОЛ на Хебър! Шейх Диаманака се разписа, но ВАР се намеси и голът бе отменен! Той получи топката на дъгата на наказателното поле, успя да се обърне и стреля мощно във вратата на гостите. ВАР обаче отмени гола заради засада.

47′

ГООООООЛ! Хебър се връща в двубоя - 1:1! Жоао Сеско връща домакините в мача! Отборът на Хебър получи възможността да изпълни пряк свободен удар. Появилият се от резервната скамейка Атанас Кабов застана зад топката и стреля, която рикошира и отиде директно на главата на Жоао Сеско, който стреля и се разписа, за да запази надеждите на домакините.

45′

Начало на втората част!

45+4′

Край на първото полувреме!

45+2′

ГОООООООЛЛ!! Етър повежда в резултата! Мартин Моран бележи! Дидис Пита центрира от корнер на близката врата, където Моран засече топката с глава след центриране от корнер и тя влезе във вратата на Дебърлиев.

41′

Горка Ларучея получава първия жълт картон в срещата.

37′

Йохан Н'зи се самоконтузи и се наложи да бъде принудително сменен. Стилиян Тисовски влиза на терена на негово място.

25′

Хебър за първи път създаде опасност пред вратата на съперника си, но Кольо Станев успя да предотврати опасната атака. Дори и да бяха се разписали тук, голът на домакините щеше да бъде отменен, тъй като страничният рефер вдигна и флаг за засада.

22′

Най-добрата ситуация за Етър е факт! Горка Ларучея стреля много мощно от въздуха, но Петър Дебърлиев беше точно където трябва и изби топката.

2′

Още във втората минута се стигна до добра възможност. Тя бе за сметка на гостите. Мартин Моран беше изведен на чиста позиция в наказателното поле, откъдето стреля, но ударът му излезе в аут.

1′

3. Богомил Божуркин

Хебър посреща Етър в мач от последния кръг в efbet Лига. За домакините срещата е съдбоносна, защото само победата ще означава спасение или бараж за оставане в елита.

Двубоят на стадион "Георги Бенковски" започва в 20:30 часа. Главен съдия ще бъде Стоян Арсов, а Георги Кабаков - ВАР арбитър.

Ръководството на Етър се разплати с футболистите

"Болярите" изчистиха задълженията си

Хебър се намира на 12-ото място с 31 точки, като в плейофите отборът спечели само една точка - в предишния кръг в гостуването на Пирин.

Макар и изпаднал, Етър показва добри игри в плейофите и постигна три равенства - преди няколко дни завършиха 1:1 с Ботев (Враца) във Велико Търново.

Добрата новина в лагера на Хебър е завръщането на Ангел Бастунов, който пропусна миналия мач заради наказание. Аут от двубоя в Пазарджик пък е един от най-добрите играчи на Етър - Йоаким Карсела, който е наказан.

В редовния сезон Хебър постигна две победи над Етър - спечели с 5:2 във Велико Търново и с 3:0 в Пазарджик.

Пенев: Хебър можеше да се разпадне, много хора имат желанието да потопят проекта футбол в Пазарджик