Грозните сцени на стадион "Пловдив" бяха предшествани от още по-скандални в предиобяда, когато на стадиона в Хисар бе прекъсната контролата между Елегант и Хеброс (Харманли).

В 15-ата минута реферът Руслан Минчев прекрати спаринга между аматьорите отново заради бой между футболисти и ръководство. До късно вчера показания в РПУ на МВР Хисар са давали общо 9 участници в незавършилия мач.

"Миналата година Хеброс ни победи с 2:1 в Харманли в мач, в който футбол се игра около 20 минути. Това се дължеше на факта, че домакините шест пъти прекъсваха двубоя, за да бият съдията. Сега отново техният бранител, не му помня фамилията, но знам че е юноша на Марица, стана причина за боя.

Нарита жестоко Борис Благоев и Руслан Минчев резонно прекрати мача. Интересното е, че ден преди това същият Теодор е успял да контузи половината отбор на Бяла Слатина, за което бяхме предупредени от старши треньора им Георги Тодоров. Мисля, че въпреки всичко отношенията между двете ръководства са добри, защото ни поканиха да се сдобрим на вечеря в пловдивски ресторант", сподели пред "Топспорт" изпълнителният директор на Елегант Иван Димов - Брадата.

Побоищата в Хисар и на турнира в Пловдив пък бяха прелюдии към Шутошоу "Свободен бой - без правила", организирано от Киро Скалата късно снощи в Пловдивския панаир.

Тук може да откриете подробна информация за контролите през тази зима!!!