Големият футболен празник за феновете на Черно море започна още по обяд.

Тимът на "моряците" в Националната лига по футзал победи Левски с 2:1 в третия решителен двубой от полуфиналната плейофна серия, за да спечели с 2-1 и така да се класира за големия финал.

В него съперник на Черно море ще бъде действащият шампион Амиго Северозапад.

"Моряците" започнаха ударно решителния мач във варненската зала "Владислав" и набързо поведоха с 2:0 след голове на Валентин Василев (4) и украинеца Дима Желчук (13).

При този резултат завърши първото полувреме, а през второто Левски опита обрат, но успя да върне само 1 попадение.

Денислав Динев от Черно море си вкара автогол в 36-ата минута, но въпреки това неговите съотборници ликуваха с победата.

Част от феновете на Черно море, които ще се включат в грандиозното шествие към стадион "Тича" преди последния мач за сезона с Крумовград, подкрепиха и тима по футзал.

Сред публиката бе и бившият спортен министър и настоящ кандидат за депутат от ГЕРБ/СДС Красен Кралев, който остана изключително доволен от успеха.

Сега на Черно море предстои да се подготви сериозно за финалните сблъсъци с Амиго Северозапад.

"Моряците" завършиха на второ място в редовния сезон и ще бъдат домакини в първата среща, но след това ще гостуват във втората и евентуално в 3-ата в София.

Според специалисти, силите на двата отбора са изравнени и Черно море има всички шансове да върне титлата по футзал във Варна.