Отборът на Ботев (Враца) прекъсна негативната си серия от шест поредни загуби в еfbet Лига и постигна първи успех от края на месец септември насам. В среща от 18-ия кръг съставът воден от Христо Янев надделя над Локомотив (Пловдив) с 2:0.

Головете за победителите на заснежения терен във Враца бяха дело на Даниел Генов в 20-ата минута и на Марко Мажуга в 58-ата.

Три гола на пловдивчани бяха отменени заради засади.

Двубоят на стадион "Христо Ботев" започна с 15 минути закъснение заради обилен снеговалеж във Враца. В шестата минута Димитър Илиев изведе Петър Андреев сам срещу вратаря на домакините и младият нападател на "смърфовете" изпрати топката в мрежата. Попадението , обаче, бе отменено заради засада на Андреев. Малко по-късно домакините пропуснаха отлична възможност да поведат в резултата. Даниел Генов изведе Браян Мендоса на стрелкова позиция, но ударът на аржентинецът мина встрани от вратата на Динко Хоркаш. Само минута след това още един гол за гостите, този път отбелязан от Димитър Илиев, не бе зачетен отново заради засада.

Така се стигна до 20-ата минута, когато Даниел Генов изведе домакините напред в резултата. Браян Переа центрира отдясно и Генов с хубав удар с глава не остави шансове на Динко Хоркаш.

Снимка 643434

Източник: startphoto.bg

Малко преди края на първата част врачани можеха да удвоят своя аванс. Браян Переа изведе Марко Мажуга на добра позиция, но шутът на последния бе избит с крак от вратаря на пловдивчани Динко Хоркаш.

В 54-ата минута трети гол на Локомотив (Пловдив) бе отменен заради засада. Този път попадение на Ангел Лясков не бе признато.

Само четири минути по-късно Марко Мажуга нахлу отдясно, преодоля Ангел Лясков и стреля. Ударът му рикошира в тялото на вратаря Хоркаш и с известна доза късмет премина голлинията за 2:0 в полза на домакините.

Снимка 643433

До края на мача гостите се опитаха да се върнат в играта, но удар на Георги Минчев със задна ножица мина на сантиметри покрай вратата пазена от Бариос, а след центриране на Димитър Илиев Хорхе Сегура изпревари вратаря на врачани , но ударът му с глава излезе в аут. При една от своите контраатаки домакините можеха да отбележат и трети гол, но отлично спасяване на Хоркаш след удар на Даниел Генов не позволи това да се случи.

Така Ботев (Враца) взе глътка въздух и вече има 13 точки в актива си, с две по-малко от състава на Пирин, но все още заема предпоследното място в елита. От своя страна, Локомотив (Пловдив) допусна първа загуба като гост през сезона и остава четвърти с 35 точки.

Ботев (Враца) - Локомотив (Пловдив) 2:0 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 12:30 часа