90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители:
90+4′

Двубоят в Пловдив завърши. Ботев спечели с минималното 1:0 с гол на Антонио Перера в 57-ата минута. До края на мача пловдивчани можеха да запишат по-убедителен успех, но пропуски на Мартин Секулич и отлична игра на вратаря на Хебър Матвей Игонен запазиха статуквото.

90+3′

Уме е заменен от Димитър Папазов.

90+2′

Ивелин Попов напуска, за да получи овациите на публиката.  На мястото му влиза Лъчезар Балтанов.

83′

Збун отстъпи мястото си на Божуркин.

79′

По чудо резултатът се запазва. След изпълнение на ъглов удар Секулич успява да насочи топката към вратата. От голлинията обаче Стилиян Тисовски успява да изчисти.

76′

Игонен отново показа рефлекса си след удар в далечния ъгъл на Акере.

70′

Две страхотни възможности пред Ботев да удвои, като и в двата случая главно действащо лице беше хърватинът Мартин Секулич. При първата той получи топката в наказателното поле, завъртя се и стреля, но Игонен спаси. Последва центриране, където той успя да насочи топката с глава, но тя срещна напречната греда.

64′

Кабов е заменен от Канади.

63′

Нова чудесна възможност пред Ботев, но вратарят на Хебър излезе и изчисти топката.

57′

Гол за Ботев! Ивелин Попов насочи перфектно топката в наказателното поле, където испанецът Антонио Перера я достигна и с глава я насочи право във вратата на Хебър.

52′

Футболистите на Ботев оказват тотален натиск в търсене на гол и бързо стигат до две положения. По-чистото беше пред Джеймс Етоо, който беше намерен перфектно пред вратата от Точукву Ннади, но не успя да реализира.

45′

Вторите 45 минути стартираха.

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ

45′

Първите 45 минути завършиха. Двата тима предложиха жива и интересна игра, но засега липсват голове.

Снимка 645466

Източник: startphoto.bg

37′

Отговорът на Ботев не закъсня. Мартин Секулич прокара топката между краката на Георги Вълчев и подаде към Самюел Акере, който беше останал сам на дъгата на наказателното поле. Последва шут с фалц към далечни ъгъл, при който Матвей Игонен успя да реагира и улови топката.

32′

Какъв шанс пред Хебър! Атанас Кабов получи топката в половината на Ботев, бързо напредна и отправи топовен изстрел, отразен перфектно от стража на Ботев Ханкич.

18′

На трибуните се чуха познатите възгласи срещу БФС. Ботев да очаква глоба от Бояна.

13′

Георги Николов беше намерен с центриране в наказателното поле на Ботев. Нападателят успя да свали към Стефан Цонков, който стреля с глава, а Ханкич блесна с добра намеса и изби топката над вратата си. Последва и сигнал за засада.

11′

Атанас Кабов пропуска да отбележи за Хебър с удар извън наказателното поле. Той влезе от левия фланг навътре към центъра на терена, след което стреля, но в аут.

4′

Ивелин Попов качи топката на главата на Секулич, който от близка дистанция до голлинията стреля, но вратарят на Хебър се намеси отново безупречно.

3′

Хебър допусна неточност. Това позволи на Мартин Секулич да поеме топката и да шутира малко пред границата на наказателното поле. Шутът обаче беше слаб и попадна право в ръцете на Матвей Игонен.

2′

Преди началния съдийски сигнал Антоан Бароан беше награден от ръководството на Ботев с плакет. Нападателят се превърна в най-резултатния чужденец в историята на "канарчетата".

Снимка 645462

1′

88. Красиан Колев

Ботев (Пловдив) приема Хебър в двубой от 20-ия кръг на efbet Лига. Мачът на стадион "Христо Ботев" в Пловдив е от 15:00 часа, а главен съдия на ще бъде Георги Гинчев.

Пловдивчани влизат в срещата като 8-ми в класирането и в доста добра форма. Пловдивчани имат 26 пункта, с 6 по-малко от ЦСКА 1948, който заема шестото място. Ботев се намира и в серия от шест поредни мача без загуба - четири победи и две равенства. В миналия кръг "канарчетата" надвиха като гости Арда, а преди това се справиха и с Пирин. По-рано през седмицата пък "жълто-черните" играха и срещу Етър в 1/8-финал от Купата на България, като се наложиха с 4:2 и продължиха участието си в турнира.

Въпреки че се намира в средата на класирането, Ботев е един от най-резултатните отбори в елита. Момчетата на Душан Керкез са реализирали 32 попадения в 19 срещи.

Хебър от своя страна е 12-ти в таблицата. След 19 мача отборът има на сметката си 5 победи, 5 равенства и 9 загуби. Тимът е с 20 точки, на 1 от спасителното 10-ти място. Той обаче се намира в доста лоша серия, като в последните си пет срещи няма победа. Миналия кръг Хебър загуби от ЦСКА 1948 у дома, а преди това отстъпи на Берое в Стара Загора.

ВИЖТЕ КОЙ Е ФАВОРИТ В СРЕЩАТА ТУК:

Тимът от Пазарджик обаче стори голям подвиг по-рано през седмицата, след като елиминира Левски от Купата на България. Двата отбора премериха сили в 1/8-финалите, като "зелените" се наложиха с 2:1 след гол в последната секунда.

В първия мач между двата тима през този сезон, Хебър надигра Ботев на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик с 1:0. но тогава . ситуацията и формата на двата клуба беше коренно различна.