Във втора лига на испанското първенство Радостина Димитрова игра невероятно и отборът й Бургос заслужено разгроми Бембибре с 99:73 точки като домакин. Радостина игра 29 минути и записа 23 точки и 5 борби. Тя е и на първо място по отбелязани точки в кръга, а отборът й е на трето място в схемата, предава „BulgarianBasket.com".

В първа испанска лига Жаклин Златанова и нейния Екстругаса загубиха от Сарагоса с 66:80 точки. Златанова бе на терена 18 минути, през които вкара 8 точки и овладя 4 борби. Отборът й се намира на девето място след 5 кръга.

След победата си в предишния кръг Веселка Тодорова също претърпя поражение. Нейният Ондарибия загуби от Ривас Екополис, съперника на Дунав Еконт в турнира на ФИБА-Европа, със 76:94 точки. Българката игра 14 минути и отбеляза 6 точки.

Евелина Гунева е третата българка с труден ден в испанската лига. Отборът й Кади загуби от Естудиантес с 65:71 точки. Гунева беше на терена 16 минути, през които отбеляза 2 точки и спечели 1 борба.

Калик Алегро на Роксана Йорданова загуби от Киети в мач от южната италианска женска дивизия. Българката игра 34 минути и отбеляза 5 точки, хвана 4 борби и подаде 3 асистенции.

Екатерина Димитрова игра 16 минути своя Баскет Ландес при загубата от Кале със 64:77. Българката вкара 2 точки и хвана 2 борби за своя френски тим.

Българинът с френски паспорт Илиян Евтимов постигна победа с Дойче Банк Скайлайнърс, този път над Падерборн Баскет с 61:56 точки. Той игра 32 минути и отбеляза 5 точки, а освен това спечели и 7 борби.