Черно море спечели първия си мач от група "А" на Балканската лига. Домакините победиха трудно сръбския Раднички с 86:79.

„Моряците” започнаха по-добре мача и взеха ранен аванс в резултата. След няколко грешки в атака и при изпълнение на наказателни удари играчите на Евроинс Черно море позволиха на Раднички да обърне до 15:9.

Домакините все пак успяха да изравнят в края на частта при резултат 19:19.

Българските баскетболисти започнаха страхотно втората част и набързо отбелязаха осем безответни точки, за да поведат с 27:19. Отново многото грешки в играта на домакините позволи на Раднички в края на частта да намали пасива си само на три точки - 37:40.

През първите две части отлични прояви за домакините имаха новопривлечените чужденци Бойович - с 11 точки, и Сантос - с 14 точки.

Третата четвърт започна оспорвано, като гостите успяха набързо да поведат в резултата при 45:47. Играта на домакините продължи на приливи и отливи и в края на частта те изоставаха с две точки - 55:57.

Оспорваната игра продължи и през последната част. Независимо че домакините успяха да поведат в началото на четвъртата част, гостите пет минути преди края отново водеха с три точки - 64:67.

Черно море реши мача в последните две минути и половина, когато при 69:69 отбеляза седем безответни точки. Гостите успяха да намалят разлика до две точки 34 секунди преди края. Независимо от това домакините съумяха да запазят аванса си и заслужено спечелиха двубоя.