Мениджърът на Рома Даниеле Де Роси сподели, че при равенството 1:1 с Ювентус е поискал съвет от колегата си, Масимилиано Алегри, как да успее да отстрани Байер (Леверкузен) в полуфиналната фаза на турнира Лига Европа. "Вълците" изостават с резултат 0:2, преди реванша на "Бай Арена", в четвъртък.

"Трябва да вярваме, сякаш тази задача е лесна за изпълнение. Няма нужда да прибързваме. Не е като да ни трябват пет гола, два са достатъчни. Дори попитах Алегри за съвет и той ми отговори, че няма да е проблем дори и да вкараме чак в 60-ата минута. Не се налага да отиваме и да ги бомбардираме. Не бива да тръгваме в атака още от първата минута, защото сме виждали как играят, когато имат свободни пространства. В такива ситуации те са доста труден противник. Когато преодолеят началната преса, те могат да ти създадат проблеми със своите крила. Ние трябва да сме енергични и интензивни, но също така и разумни, знаейки, че мачът ще продължи дълго", обяви Де Роси, след снощното реми.