Септември (София) записа важна победа в мач от 32-ия кръг на Втора лига. Столичани се наложиха с 3:0 у дома над Спортист (Своге).

По този начин отборът на Христо Арангелов зае 3-ото място в класирането с актив от 53 точки. Съставът от Своге е на 5-ата позиция с 47 точки. "Септемврийци" изцяло доминираха в срещата и заслужено се поздравиха с трите точкки.

Срещата започна с домакински натиск. "Септемврийци" контролираха събитията на терена и активно търсеха попадението.

В 14-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа след като Ивайло Михайлов препъна Йоан Гаврилов и реферът Волен Чинков бе категоричен. Зад топката застана Марио Илиевски, който с майсторски удар откри за 1:0. Това бе 12 попадение за македонския младежки национал от началото на сезона. В 21-ата минута Йоан Гаврилов от близко разстояние стреля над вратата.

Септември (София) посреща Спортист с амбиция за победа

Мачът е от 14:30 часа

Малко по-късно вратарят Николай Банков се намеси решително след като Костадинов излезе сам срещу него. В 24-ата минута Ачков напредна отляво, видя добре изскочилия Илиевски, който стреля, а Борислав Стойчев в опита си да изчисти, насочи топката в собствената си врата за 2:0. Минута преди края на полувремето, Казаков отправи добър удар, оставен сам срещу Кунчев, но стражът се намеси, спасявайки отбора си от трети гол.

Септември (София) подчини Лудогорец в Разград и чака Левски или ЦСКА на финал при старшата

Загуба за отбора на Захари Сираков

През втората част, домакините продължиха да доминират на терена. В 55-ата минута Марио Илиевски стреля опасно, но Стефано Кунчев се намеси. Малко по-късно Банков изби опасен удар от пряк свободен удар на Костадинов. В 86-ата минута, Георги Сърмов вкара изключително красив гол с левия крак за крайното 3:0.

Малко преди края на мача гостите останаха с човек по-малко след като Томи Костадинов бе изгонен с втори жълт картон.