Отборът на Янтра (Габрово) продължава доброто си представяне във Втора лига, след като удари с 2:1 като гост лидера във Втора лига Септември в София.

Велислав Василев откри за гостите още в петата минута, но преотстъпеният от ЦСКА Симеон Александров възстанови равенството в 24-тата минута. Айвън Ангелов даде нов аванс на гостите в 57-ата минута, а това се оказа и последното попадение в двубоя. "Ковачите" завършиха сблъсъка и човек по-малко, след като капитанът Петър Казаков беше изгонен за два жълти картона в 78-ата минута, но това не оказа влияние на крайния резултат.

Янтра спечели и предните си два мача от пролетта с по 2:1 - срещу Дунав и Марица, както и последния си преди зимната пауза срещу Спартак Вн.

Септември остава лидер с 47 т., докато Янтра има 40 т. и е 5-и, но изостава само на точка от третия Марек.