Юношите старша възраст на Септември (София) се класираха на финала за Купата на БФС. "Септемврийци" записаха победа с 2:1 като гост на Лудогорец в Разград.

Първият мач завърши 2:2 и така с общ резултат 4:3 отборът, воден от Иван Гешев, ще спори за трофея. В двете срещи, столичният отбор бе по-добрият на терена и съвсем заслужено продължава напред. Спечелилият финала се класира в младежката Шампионска лига.

В другия полуфинал Левски посреща ЦСКА след победа на "червените" с 2:1 в първия мач.

Септември (София) посреща Спортист с амбиция за победа

Мачът е от 14:30 часа

Срещата в Разград започна динамично. Домакините пропуснаха дузпа в началните минути, а "септемврийци" създадоха две чисти голови възможности.

В 38-ата минута Красиан Колев от състава на Септември се разписа след блестящо изпълнен пряк свободен удар. В началото на второто полувреме, домакините изравниха от дузпа.

В 65-ата минута "септемврийци" също получиха право да изпълняват единадесетметров наказателен удар. Зад бялата точка застана Красиан Колев, който стреля, вратарят изби, топката се върна в него и той довкара за крайното 1:2.