Арсенал победи Нюкасъл с 2:0 в мач от 19-ия кръг на английската Висша лига. "Топчиите" продължават с възхода си и регистрираха втори пореден успех срещу днешния си съперник в рамките на 9 дни.

Арсенал - Нюкасъл, на живо

Арсенал - Нюкасъл 3:0, два гола на Обамеянг и един на Сака

Двата отбора не са в най-добрата си форма

Мачът започна с много силен натиск на домакините, чиито атаки следваха една след друга. Много активен беше Пиер-Емерик Обамеянг, който се отличи с невероятен пропуск.

Габонецът засече топката на празна врата от един метър, но уцели дясната греда на вратата, пазена от Карл Дарлоу.

Играчите на Нюкасъл рядко минаваха центъра и през цялото първо полувреме направиха само една опасна атака.

Снимка 514515

Малко след почивката резултатът беше открит. Обамеянг получи топката на скорост отляво, справи се със съпротивата на Стефан Крафт и стреля неспасяемо под гредата за 1:0 в 50-ата минута.

Това още повече окрили "топчиите" и те много бързо си осигуриха комфортна преднина. В 60-ата минута отново отляво Смит-Роу напредна отляво и върна към дузпата на Букайо Сака. Англичанинът стреля хубаво по земя за 2:0.

Снимка 514517

В 77-ата минута резултатът стана класически. Обамеянг вкара лесно след пас на Седрик Соареш, който успя да запази топката в очертанията на терена. ВАР потвърди, че малка част от кълбото е върху аутлинията.

Това попадение изцяло пречупи състава на Стив Брус. Играчите на Арсенал се забавляваха в последните минути, но не можаха да вкарат още голове.

С този успех Арсенал се изкачи на десето място с 27 точки. Разликата до лидера Манчестър Юнайтед е 10 точки.

Нюкасъл продължава да играе непривлекателен и се приближава към опасната зона. Тимът е на 15-о място с 19 точки.