Славия успя да се добере до равенство 1:1 при гостуването си на Локомотив (Пд) в мач от 20-ия кръг на родната "А" група.

Така столичани вече са без победа в четири поредни мача и остават на 9-ото място с 28 точки. От своя страна, "смърфовете" са един то трите тима в "А" група, които не са допускали загуба на свой терен. Със спечелената точка днес, те се изравниха на 4-ото място със съимениците от София. Двата железничарски тима имат по 34 пункта, но столичани са с мач по-малко.

Двубоят на стадиона в парк "Лаута" бе изключително напрегнат до последната секунда. През първата част опасните положения бяха по-малко, като Здравко Лазаров изпусна най-чистото за домакините в 23-ата минута. Николас Раймонди пък не успя да се разпиша на още в самото начало на двубоя.

След почивката Локо продължи да владее повече топката, но липсата на изявен голаджия в състава на "черно-белите" отново си пролича. Все пак пловдивчани стигнаха до дузпа в 65-ата мин, когато Молдованов спъна Данчо Тодоров в пеналта и той се строполи артистично за тревата. Златински превърна наказателния удар в гол - 1:0.

Локомотив обаче се порадва на преднината си твърде кратко. Само 3 минути по-късно Радослав Димитров с тупалка от 25 метра изравни.

До края и двата тима можеха да грабнат победата, но Раймонди направо поредния си пропуск от чиста позиция, а в добавеното време зверски шут на Баяно мина на сантиметри от гредата на Лучини.