Локомотив (Горна Оряховица) изпадна от футболния елит на България. Отборът отстъпи по категоричен начин пред тима на Монтана, като в мач-реванш за 13-о място в Първа лига бе надигран с 0:3.

"Железничарите" бяха разгромени на собствен терен, навръх празника на Горна Оряховица.

Попаденията за победителите вкараха Даниел Генов и Атанас Илиев, разписал се на два пъти в срещата.

ТОПСПОРТ проследи случилото се на терена на живо за потребителите си:

НА ЖИВО: Локомотив (Горна Оряховица) - Монтана 0:3

Кой от двата тима ще изпадне от елита на България?

През първото полувреме отборът на Монтана се представи не като борещ се за оставане тим, а като състезаващ се за място в Европа и пречупи своя съперник.

Гостите определено бяха по-стойностният от двата състава, като демонстрираха завидно самочувствие и хладнокръвие пред гола.

Поведението на футболистите на тима отиваше на оставащ в елита отбор, като те не спираха да пресират и атакуват съперниковите състезатели.

В резултат на това резултатът беше открит след само 10 минути игра.

Предимство на гостуващия отбор даде Атанас Илиев, който се възползва от добро подаване и реализира първия гол за своя състав.

Още преди да е изтекла и 19-ата минута от срещата, гостите удвоиха преднината си в резултата.

Този път точен в тяхна полза беше Даниел Генов, за когото това бе мач номер 100 в първия футболен ешелон на България.

Домакините сякаш признаха превъзходството на опонента си, като на два пъти опитаха да изненадат бранителите на Монтана, но така и не стигнаха до нещо кой знае колко сериозно пред вратата на "сините".

Така на почивката те вече се нуждаеха от цели 3 попадения, за да не изпаднат във Втора професионална лига.

Само 5 минути след подновяването на играта Монтана поведе с 3:0, след удивителен гол от въздуха на Атанас Илиев, втори за него в мача днес.

Някъде тук интригата окончателно приключи и домакините просто изчакаха последния съдийски сигнал, както и неизбежното си изпадане във Втора лига на България.

Монтана ще играе бараж за оставане в елита срещу единайсеторката на Септември на неутрален терен на 3 юни (събота), от 18:30 часа.

10 от Монтана удържаха на Локомотив (ГО) първия епизод в битката за спасение (ВИДЕО)

Двата отбора оставиха развръзката за реванша - 1:1

В лагера на Локо (ГО) решително се оказа наказанието на голмайстора на тима Рахави Кифуети за сблъсъка пред собствена публика. Той получи 5-и жълт картон в дуела в Ловеч.

Националът на Република Конго вкара 7 попадения в елита, от които 5 - през пролетта, но днес не успя да помогне на съотборниците си.