Илиев пропилява страхотна възможност да оформи хеттрика си днес!

Негов шут минава встрани от целта!

78′

Счекич спасява!

Добър изстрел на Фунду, но още по-впечатляваща намеса от страна на вратаря на гостите.

76′

Димитров заменя Трифонов.

75′

Генов не успява да вкара топката в мрежата от добра позиция!

След това и гредата спасява домакините.

72′

Няколко поредни спирания, заради получени схващания от футболистите на гостите.

Играта се забави.

62′

Мадианга стреля!

Стражът на гостите лови!

Първа сериозна опасност за Локомотив в мача...

60′

Иваншевич заменя принудително Гаджев.

55′

Жълт картон за Желев.

54′

Рюстемов зманея Узунов.

49′

ГООООООООООООООЛ!!!

Чудесно попадение на Атанас Илиев!

0:3!

Всичко в този сблъсък сякаш е ясно.

47′

Вияфане сменя Игуманович.

46′

Генчев заменя Джоман.

45′

Играта е подновена.

45+1′

През първото полувреме отборът на Монтана се представи не като борещ се за оставане тим, а като състезаващ се за място в Европа и пречупи своя съперник.

Гостите определено бяха по-стойностният от двата състава, като демонстрираха завидно самочувствие и хладнокръвие пред гола.

Поведението на футболистите на тима отиваше на оставащ в елита отбор, като те не спираха да пресират и атакуват съперниковите състезатели.

В резултат на това резултатът беше открит след само 10 минути игра.

Предимство на гостуващия отбор даде Атанас Илиев, който се възползва от добро подаване и реализира първия гол за своя състав.

Още преди да е изтекла и 19-ата минута от срещата, гостите удвоиха преднината си в резултата.

Този път точен в тяхна полза беше Даниел Генов, за когото това бе мач номер 100 в първия футболен ешелон на България.

Домакините сякаш признаха превъзходството на опонента си, като на два пъти опитаха да изненадат бранителите на Монтана, но така и не стигнаха до нещо кой знае колко сериозно пред вратата на "сините".

Така на почивката те вече се нуждаеха от цели 3 попадения, за да не изпаднат във Втора професионална лига.

45′

Почивка.

43′

Футболистите на Монтана все по-често се застояват на терена, след като бъдат съборени на земята.

Това определено не се нрави на запалянковците по трибуните.

42′

Центриране в наказателното поле на Монтана.

Счекич излиза и избива топката напред.

41′

Жълт картон за Иван Михов.

40′

Освирквания от трибуните.

Със сигурност те не са предназначени за състезателите на домакините.

39′

Засада на Петър Атанасов...

Определено няма такава. Това показват повторенията на положението.

37′

Сериозно затишие на стадиона.

Положенията пред двете врати намаляха драстично.

32′

Жълт картон за симулация е присъден на Петър Атанасов.

28′

Нова засада на Фунду.

Бранителите на съперника за пореден път "изловиха" острието на Локо.

27′

Опасен пробив на Фунду и центриране!

Нито един футболист на Локомотив не успява да засече топката във вратата.

23′

Официално предупреждение и за Даниел Гаджев.

21′

Фунду се намира в положение на засада.

Повторенията обаче не са много категорични, че това наистина е било така...

20′

Жълт картон за Атанас Илиев.

19′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:2!!!

Попадение на Даниел Генов в 100-тния му мач в елита на България!

17′

Локомотив изглежда неубедителен в предни позиции, в отсъствието на лидера си в нападение - Рахави Кифуети.

Дали този факт ще се окаже определящ?

16′

Петър Атанасов нарушава правилата пред погледа на Ивайло Стоянов.

Реферът предупреждава футболиста "неофициално" за провинението му.

10′

ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Монтана излиза напред в резултата!

Попадение на Илиев!

8′

Правилото за головете, отбелязани на чужд терен, важи.

Така психологическото (а и не само) предимство е на страната на домакините днес, с оглед това, че първият мач завърши при резултат 1:1.

При нулево равенство, Локо ще играе плейоф за оставане в елита, докато Монтана ще отстъпи мястото си в него.

6′

Даниел Генов пада пред пеналта на съперника.

Главният съдия остава бемълвен.

Повторенията показват, че действията на състезателя на Монтана са били пресилени, в опита му да убеди арбитрите, че е бил фаулиран.

5′

Две поредни нарушения в средата на терена.

Напрегнати действия от страна на футболистите и на двата тима.

4′

Проблеми за домакините, в опитите им да изнесат топката в предни позиции.

За момента сработването между средната и последната линия от играта на тима не се получава на перфектно ниво.

2′

Далечен изстрел на Даниел Генов.

Опит за налагане на териториален натиск, от страна на символичните гости.

1′

9.Софиан Муса 77.Небойша Иванчевич

Локомотив (Горна Оряховица) посреща Монтана днес, от 17:30 часа, в мач-реванш за 13-о място в Първа лига.

Двубоят в Ловеч завърши 1:1, така че "железничарите", с треньор Александър Димитров имат леко преимущество.

Загубилият в двойката изпада директно, а победителят играе бараж със Септември (2-ри във Втора лига) на неутрален терен на 3 юни (събота), от 18:30 часа.

10 от Монтана удържаха на Локомотив (ГО) първия епизод в битката за спасение (ВИДЕО)

Двата отбора оставиха развръзката за реванша - 1:1

В лагера на Локо (ГО) се отвори сериозен кадрови проблем, тъй като голмайсторът Рахави Кифуети е наказан за реванша.

Той получи 5-и жълт картон в дуела в Ловеч. Националът на Република Конго вкара 7 попадения в елита, от които 5 са през пролетта.

Монтана има куп кадрови проблеми. Групата на наставника Атанас Атанасов ще е от едва 16 играчи, след като Бирахим Сар получи контузия, а Костадин Дяков е наказан.

Техни заместници се очаква да бъдат Юлиян Чапаев и Джордже Ивеля, макар сърбинът да бе остро разкритикуван от наставника след реванша с Нефтохимик (1:2).