Олимпийският шампион Италия отпадна на четвъртфиналите на надпреварата по водна топка за жени на Игрите в Пекин. "Адзурите" загубиха драматично от Холандия с 3:5 след изпълнение на дузпи.

Редовното време завърши 8:8, като италианките изравниха от наказателен удар на Елизабет Валкай две секунди преди края. Миеке Кабаут беше най-полезна за холандките с 4 попадения в мача. За място на финалите "лалетата" ще срещнат световния шампион от 2005 година Унгария.

В другия четвъртфинал олимпийския първенец от Сидни'2000 се справи трудно с домакина Китай с 12:11 след 5 попадения на Кейт Джинтър. За азиатките Хуанхуан Ма се отличи с хеттрик, но това не беше достатъчно. На полуфиналите Австралия ще играе със световния шампион САЩ.

В мача за седмото място европейският първенец Русия разби олимпийският вицешампион от Атина'2004 Гърция с 12:6. Хеттрик за "Сборная" реализира София Конух.