Пред погледа на президента Георги Първанов националният отбор изигра последната си среща от тазгодишното издание на Световната лига и последен мач преди Олимпиадата пред собствена публика и успя да се наложи над САЩ с 3:1 гейма.

Мартин Стоев заложи на Евгени Иванов, Христо Цветанов, Андрей Жеков, Боян Йорданов, Тодор Алексиев, Пламен Константинов и либеро Теодор Салпаров в стартовия състав.

Българите започнаха по-добре двубоя и независимо че допуснаха две изравнявания при първото техническо прекъсване водеха с 8:6. Добрата игра на националите ни продължи и до второто техническо прекъсване, като разликата от две точки в
полза на България се запази. След прекъсването домакините реализираха шест последователни точки и поведоха с 21:14. До края на гейма българите нямаха проблеми и спечелиха с 25:20.

Втората част започна оспорвано, като в началото резултата се движеше точка за точка. След 3:3 гостите обаче с няколко добри отигравания поведоха и при първото техническо прекъсване имаха аванс от три точки - 8:5. Независимо от изоставането си националите успяха да изравнят при 14 равни, но при второто техническо прекъсване изоставаха с точка от американците - 15:16.

След 16 равни гостите успяха да отбележат три последователни точки и дръпнаха напред в резултата. Нашите не успяха да противодействат на добрата блокада на американците и логично загубиха гейма с 20:25. Третата част също започна оспорвано и след няколко изравнявания американците поведоха в резултата. При резултат 8:6 за гостите дойде първото техническо прекъсване.

Националите ни изравниха при 9:9, а след това реализираха три последователни точки и поведоха в резултата. При 16:13 за България дойде второто техническо прекъсване в гейма. До края на частта волейболистите ни успяваха да поддържат аванса си и спечелиха с 25:20.

Оспорвана и равностойна бе играта на двата отбора и през четвъртия гейм. След няколко изравнявания на резултата първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:6 за България. Домакините обаче позволиха на американците да изравнят при 11:11 и 15:15, но при второто техническо прекъсване имаха аванс от
една точка.

След почивката след две груби грешки на гостите българите поведоха с 18:15, но допуснаха изравняване при 19:19. Последваха 13 изравнявания в резултата, като българите пропиляха 6 мачбола. В крайна сметка, подкрепяни от вярната си публика, националите ни спечелиха с 35:33.