Скандали белязаха и втората контрола на България с Германия по волейбол за мъже, загубена от нашите с 2:3.

Това бе втората и последна проверка на нашите с немците. Двубоят се игра в Хайделберг.

В първата контрола вчера избраниците на Мартин Стоев за олимпийските игри в Пекин паднаха с 1:3. Мачът в събота се проведе в "Поршe Арена" в Щутгарт.

В първата част днес националите ни биха с 25:20. Вторият гейм бе изключително драматичен, като резултатът стигна до 27:27. В крайна сметка домакините, водени от Стелян Мокулеску, спечелиха с 29:27. Немците взеха и третия гейм с 25:23, като пак, както вчера, имаше съдийски "тесли". От мощна забивка на Казийски пък пострада германецът Хюбнер, за когото се наложи лекарска намеса.

След третия гейм нашият спортно-технически щаб обмисляше изваждане на отбора заради съдийството.

Националите ни успяха да вземат четвъртия гейм и доведоха нещата до тайбрек. В него германците триумфираха с 15:9.