Волейболистките на България отстъпиха с 1:3 и във втория си мач от европейската квалификация за Гран При 2011, която се играе в Каляри.

След 1:3 от Италия вчера, днес избраничките на Драган Нешич отстъпиха със същия резултат пред световния шампион Русия, пише bgvolleyball.com. В отделните части 25:15, 25:18, 18:25 и 25:13. Двубоят със Сборная, продължил 93 минути,  много приличаше по развой на срещата ни с домакините 24 часа по-рано.

Нешич започна двубоя със същия стартов състав, както срещу Италия. В първите два сета българските момичета не успяха по никакъв начин да затруднят и след само 46 минути вече губеха с 0:2 - 15:25, 18:25. Екатерина Гамова и Любов Шашкова на няколко пъти пробиха нашата блокада и в тези мигове от играта се видя разликата в класите на двата тима.

Третият сет приключи в полза на България благодарение най вече силните изяви на Ева Янева - 25:18 за 24 минути. Четвъртият гейм се оказа и последен в двубоя. Той бе и най-слабият изигран от България до момента в Каляри. Най-големият аванс за Русия бе при 24:11, а в крайна сметка за 23 минути срещата приключи след 25:13.