Втората ракета на България Сесил Каратанчева ще срещне Елена Балтача (Великобритания) в първия кръг на турнира на червени кортове в мароканския град Фес с награден фонд 145 хиляди долара.

С участието си в основната схема 18-годишната Каратанчева си осигури 1 точка за световната ранглиста и 1035 долара.

При успех над Балтача българката ще срещне във втория кръг победителката от двубоя между поставената под №1 Анабел Медина Гаригес (Испания) и Лурдес Домингес Лино (Испания).

Каратанчева, която е 276-а в света в момента, спечели право на участие в турнира заради класирането си на финала на надпреварата в Латина по-рано през сезона.

Родената в Киев Балтача е 147-а в света в момента. Тя е висока 172 см и тежи 66 кг. Тя няма турнирни победи, а в кариерата си досега е спечелила 313688 долара.
Двете не са се срещали досега на професионалния корт.