Мароко и Демократична република Конго завършиха наравно - 1:1 в мач от втория кръг в група "F" в турнира за Купата на африканските нации. Ашраф Хакими даде аванс на "атласките лъвове" в 6-ата минута, а Седрик Бакамбу пропусна дузпа за "леопардите" в 41-ата минута. Все пак ДР Конго стигна до точката, след като Силас се разписа в 76-ата минута на мача.

Двубоят стартира с настъпателни действия от страна на Мароко, който един от фаворитите за трофея от КАН. Във втората минута Юсеф Ен Несири засече центриране в наказателното поле на ДР Конго, но стражът Лионел Мпаси-Нзау отрази.

След центриране от корнер в 6-ата минута от страна Хаким Зиеш, Ашраф Хакими засече в наказателното поле на "леопардите", за да прати топката в мрежата и да изведе своя тим напред в резултата.

ДР Конго получи правото да изпълни дузпа в 41-ата минута на срещата след меле в наказателното поле на Мароко. Главният арбитър Питър Ваверу бе привикан да преразгледа ситуация от ВАР и посочи бялата точка. Седрик Бакамбу заложи топката и стреля, но ударът му бе право в десния страничен стълб.

"Леопардите" успяха да изравнят в 76-ата минута, когато Мешак Елиа изведе Силас зад гърба на отбраната на Мароко, а асът на Щутгарт реализира, за да спаси точката за своя тим.

ДР Конго бе на път да се поздрави и с успеха в първата минута на добавеното време на срещата, когато Фистон Майеле излезе очи в очи с Ясин Боно, но стражът на Мароко направи фантастично спасяване.

Мароко остава лидер в групата с актив от 4 точки, докато ДР Конго е втори с 2 пункта. В група "F" са още отборите на Замбия и Танзания.