Отборът на Севиля победи с категоричното 5:0 Хетафе в среща от 9- ия кръг на испанското първенство. Кевин Гамейро вкара хеттрик за успеха на андалусийците, които получиха правото да изпълнят три дузпи в рамките на 40 минути през втората част. Гостите завършиха мача с човек по-малко.

В 35- ата минута Гамейро откри резултата, а десет по-късно удвои аванса на тима си след пас на Евер Банега. Самият Банега се разписа в 50-ата минута от дузпа.

След почти час игра Карлос Вигарай от Хетафе направи нарушение в наказателното поле за втората дузпа в мача. Това обаче му донесе втория жълт картон в срещата и той напусна терена. Кевин Гамейро беше точен от бялата точка, за да оформи своя хеттник.

В 80- ата минута Евген Коноплянка не сбърка при изпълниние на 11-метров наказателен удар. Така Севиля излезе на девето място с 12 точки, докато Хетафе е 12-и с 10 точки.

Севиля - Хетафе 5:0

1:0 Кевин Гамейро (35)
2:0 Кевин Гамейро (45)
3:0 Евер Банега (50-дузпа)
4:0 Кевин Гамейро (60-дузпа)
5:0 Евген Коноплянка (80-дузпа)