Отборът на Хетафе се върна на победния път, побеждавайки с 2:0 Гранада в двубой от 22-рия кръг на Ла Лига.

С успеха Хетафе събра 29 точки и върви десети в класирането, окато Гранада е предпоследен с 11.

В 11-ата минута Борха Майорал скочи високо, за да засече с глава центриране, но Аугусто Батая блесна със страхотно спасяване.

Хетафе поведе в резултата в 21-ата минута, когато Мейсън Грийнууд мина през няколко играчи на Гранада и от границата на наказателното поле отправи изстрел, който се превърна в гол.

В 36-ата минута домакините удвоиха преднината си. Батая направи огромна грешка, от която се възползва Борха Майорал за 2:0.

В началото на втората част гостите получиха правото да изпълнят дузпа. С изпълнението се зае Мюрто Узуни, който обаче прати топката в левия страничен стълб.

Десет минути преди края на двубоя Давид Сориа направи брилянтно спасяване, за да парира изстрел на Оскар Мелендо, който беше насочил топката към долния ляв ъгъл.

Осасуна - Хетафе 3:2 в мач от Ла Лига