Отборите на Хетафе и Лас Палмас не успяха да се победят в изключително атрактивен мач с шест гола и завършиха наравно 3:3 в среща от 27-ия кръг на Ла Лига.

Домакините на два пъти имаха аванс от два гола, но гостите не само че изравняваха, но можеха и да стигнат до успеха, след като удариха греда при 3:3. Същият малшанс обаче имаха и столичани в заключителните минути.

Хетафе откри чрез Хайме Мата в 11-ата минута, когато засече красиво центриране и с хубав удар отбеляза за 1:0. Само след още няколко минути игра Хетафе вкара и втори гол, като Диего Рико освободи Мейсън Грийнуд, който вкара второто попадение.

Гостите от Лас Палмас намалиха в 35-ата минута, когато Сандро Рамирес стигна до топката и от границата на наказателното поле отбеляза за 2:1.

Хетафе обаче успя да възстанови преднината си в 45-ата минута. Тогава Хайме Мата центрира и Неманя Максимович засече топката и я вкара в мрежата за 3:1.

Непосредствено след почивката Лас Палмас намали. Мика Мармол пусна към Серхио Кардона и той завърши атаката по прекрасен начин за 3:2.

В 57-ата минута Мунир Ел Хидади за 3:3, като резултатът се запази до края.

Барселона - Хетафе 4:0 в мач от Ла Лига