Испанската Ла Лига е докладвала за расистки и ксенофобски обиди, които са били отправени от фенове на Хетафе към защитника на Севиля Маркос Акуня и треньора на състава от Андалусия Кике Санчес Флорес по време на съботния мач между двата отбора.

Севиля осъди обидите, а Ла Лига вече е подала официална жалба до Комисията за борба с насилието и Комисията по състезанията към Испанската кралска футболна федерация относно двата инцидента.

Мачът беше временно спрян в 68-ата минута, като на уредбите на стадиона беше отправено предупреждение, както е предвидено в протокола за борба с расизма на Ла Лига, след като според доклада на съдията за мача част от публиката е отправяла расистки обиди.

Треньорът на Севиля Санчес Флорес призна на пресконференцията след победата на анадалусиици с 1:0, че по време на срещата е бил наречен "циганин" от група фенове но домакините.

Хетафе - Севиля 0:1 в мач от Ла Лига