Валенсия победи с минималното 1:0 Хетафе в мач от 28-ия кръг на Ла Лига. Единственият гол в срещата бе отбелязан от Уго Дуро в края на първото полувреме.

В 16-ата минута Серхи Каньос се озова на добра позиция в наказателното поле, но ударът му срещна напречната греда.

Пет минути преди края на редовното време на първата част Валенсия поведе в резултата. Каньос намери Уго Дуро в пеналтерията, а той не остави шанс на вратаря на Хетафе.

В 47-ата минута Гиорги Мамардашвили бе принуден да покаже класата си, за да спаси изстрел на Хайме Мата. Няколко секунди след това удар на Неманя Максимович бе блокиран.

Четири минути пред края на двубоя Гастрон Алварес можеше да донесе точката на столичани. Мамардашвили обаче отново показа отличен рефлекс.

Така "Прилепите" вече имат 40 точки и се намират на осмото място, докато столичани са 11-ти с 35.