Реал (Мадрид) победи драматично Атлетико (Мадрид) с 3:1 у дома в четвъртфиналите на Купата на Краля след продължения.

В 19-ата минута на срещата Алваро Мората изведе гостите напред. Голът му беше единственият през първото полувреме.

Пеп Гуардиола се обясни в любов на Барселона

"Това е моят клуб"

След почивката на терена се появи бразилският нападател Родриго. Той изравни в 79-ата минута.

Снимка 603966

Източник: startphoto.bg

Победителят беше решен в продълженията. Защитникът на Атлетико Стефан Савич получи червен картон, след което Карим Бензема изведе Реал (Мадрид) напред с асистенция на Винисиус Жуниор. В последните минути бразилецът сам се разписа за крайното 3:1.

Съперникът на полуфинала ще бъде обявен след жребий. Преди това победи на четвъртфиналите бяха спечелени от Барселона, Осасуна и Атлетик.