Намиращият се на незавидно място в класирането Севиля успя да изненада Барселона. Андалците се наложиха с 2:1 над каталунците на „Рамон Санчес Писхуан".

Победителят в Лига Европа бе на 16-ото място преди този мач, а след победата се изкачиха с 6 места. Като цяло Барселона се бори, но така и не успя да намери правилния път към успеха. Единственото попадение за каталунците падна от дузпа чрез Неймар. Отсъствието на Лионел Меси се усети осезаемо.

Първото попадение падна в 53-ата минута, когато Гамейро навърза трима защитници на Барса по дясното крило и пусна остър пас по земята към далечната греда. Там дебнеше Крон-Дели, който пред опразнената врата нямаше как да сбърка - 1:0 за Севиля.

Пет минути по-късно отново Крон-Дели центрира отляво, а Ибора и Гамейро изскочиха зад защитата на Барса. Ибора първи стигна до топката и с глава матира Клаудио Браво за втори път.

В 69-ата минута Сандро Рамирес стреля към вратата, а Тремулинас спря топката с ръка. Неймар не трепна от бялата точка и направи 1:2.

Sevilla 2 - 1 Barcelona Highlights by Xoxo-Sahaab