Българският нападател Владимир Манчев се отчете с голов пас при победата на Валядолид с 2:1 като гост на Нумансия, в мач от последния 42-и кръг на Сегунда дивисион.

Националът се появи на терена в началото на второто полувреме на мястото на Иван Ернандес. В 69-ата минута Валядолид организира хубава атака, Манчев напредна, подаде на Точе, който откри резултата. Десет минути по-късно обаче Брит изравни.

Валядолид отдавна си беше осигурил място в елита от следващия сезон, но въпреки това не позволи на деветия в класирането Нумансия да зарадва феновете си поне с достойно равенство.

Манчев продължи да тормози защитата на домакините и след ново негово подаване Точе можеше отново да се разпише, но пропусна. Все пак в 89-ата минута Точе се реабилитира и осигури победата с гол за 2:1. В 87-ата пък българският нападател получи и жълт картон.

Валядолид е първи в класирането с 88 точки, на 11 пред Алмерия, които са с мач по-малко, а Мурсия е трети е със 76.