Барселона се добра до равенство с Валенсия като гост  в мач от 5-я кръг на Ла Лига.  Каталунците изоставаха в резултата, но в крайна сметка успяха да достигнат до крайното 2:2.

Изравнителното попадение за каталунците отбеляза новият играч на клуба Сеск Фабрегас, който се отличи с добра игра. Титулярният нападател на Барса Давид Вия изненадващо не започна срещата, като се появи през второто полувреме.

Срещата започна отлично за домакините. Още в 12-ата минута Ерик Абидал си наниза нелеп автогол, давайки преднина за „прилепите". Французинът се опита да избие една топка от краката на Жереми Матийо, но прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата. Каналунците обаче излязоха бързо от шока. Две минути след гола, Барса успя да изравни чрез Педро, след асистенция на Лео Меси.

В 17-ата минута, суперзвездата  бе съборен в наказателното поле от Адимал Реми, но главният съдия не отсъди дузпа, въпреки че такава имаше.

Шампионите на Испания продължиха с атаките си, но напук на случващото се на терена, Валенсия успя отново да излезе напред в резултата. В 23-ата минута, Ернандес разстреля Валдес след отлична асистенция на Матийо.

През втората част, Давид Вия се появи в игра в 57-ата минута на мястото на Педро. Испанският национал създаде няколко опасни положения, които обаче не успяха да доведат до нищо. „Прилепите" пропуснаха невероятно положение чрез Матийо, който на два метра от голлинията прати топката в аут.

В 68-ата минута Хавиер Масчерано също бе много близо до попадение след като с много силен удар нацели гредата.

Последваха силни минути за звездата на каталунците Лео Меси, който на два пъти имаше възможност да изравни. В 77-ата минута, аржентинецът подаде отлично към Франснеск Фабрегас, който с премерен удар изравни за 2:2.

В самия края на мача, домакините останаха с човек по-малко след като Жорди Алба получи директен червен картон.

Валенсия - Барселона 2:2

1:0 Абидал а.г.