Атлетико (Мадрид победи) с 2:0 Валенсия на "Сивитас Метрополитано" в двубой от 22-ри кръг на Ла Лига.

"Дюшекчиите" си осигуриха победата с попадения през двете полувремена. Самуел Лино вкара първия в добавеното време на първата част, а Мемфис Депай бе точен през втората.

Момчетата на Диего Симеоне заемат третата позиция в Ла Лига с 44 точки, а Валенсия е осми с 32.

В 45+4" на първата част Антоан Гризман пусна страхотен дълъг пас към Самуел Лино, който бразилецът превърна в гол.

Атлети удвои преднината си в 57-ата минута. Защитата на Валенсия не изчисти добре топката, която стигна до Коке, който прати дълъг пас към Науел Молина, а световният шампион я качи на главата на Мемфис Депай, който се разписа за 2:0.

В 71-ата минута реферът Бенгоечеа свири дузпа за Атлетико Мадрид, но след като преразгледа отново ситуацията отмени решението си.

Севиля - Осасуна 1:1 в мач от Ла Лига