Атлетик (Билбао) и Гранада сътвориха голово зрелище в откриващия мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Зрителите на "Сан Мамес" видяха здрава битка, четири гола и равенство 2:2. По този начин селекцията на Марселино Гарсия Торал остава на осмо място във временното подреждане с 20 пункта. Гостите лекичко се отдалечиха от опасната зона, бидейки вече 16-ти с 12 точки.

Осъдиха Карим Бензема!

1 година затвор условно и глоба в размер на 75 000 евро

Баските "лъвове" стартираха двубоя по-добре и още в 10-ата минута ветеранът Раул Гарсия се разписа след асистенция на Икер Муниаин.

Към 20-ата обаче "червено-белите" сякаш изгубиха контрол над събитията на терена и в следващия четвърт час инкасираха пълен обрат. Така Гранада излезе напред след точни изстрели на Макис и Молина.

Крайното 2:2 бе фиксирано в 76-ата и за това трябва да съжаляват гостите, тъй като Максимиано си отбеляза автогол.

В самия край победата можеше да отиде в актива на Атлетик, но Максимиано сътвори чудеса от храброст на вратата срещу Зарага и Иниго Мартинес. Секунди по-късно последният получи и червен картон след намесата на ВАР.