Отборът на Гранада, получи възможност да помечтае за оцеляване в Ла Лига, след домакински успех с 2:0 над Алавес в среща от 31-вия кръг.

Южняците имаха само две победи през сезона досега, като първата от тях беше още през август. Предходните пет двубоя пък бяха загубени.

Този път обаче отборът от Андалусия показа повече класа и успя да реализира два гола още през първото полувреме. Мюрто Узуни беше точен за 1:0 в 9-ата минута от дузпа, а Лукас Бойе удвои в 38-ата.

След почивката Алавес доминираше изцяло и създаде няколко ситуации, но не успя да върне дори едно попадение.

Така Гранада вече има 17 точки и заема 19-ата позиция в класирането, на 11 от първия състав над чертата - Селта, при оставащи седем кръга до края на първенството. Баските са на 7 точки от опасната зона и не би трябвало да имат проблеми със запазването на мястото си в Ла Лига.

Гранада - Валенсия 0:1 в мач от Ла Лига