Атлетик (Билбао) победи драматично Селта с 4:3 в среща от 13-ия кръг на Ла Лига. Успехът за баските дойде в последните секунди на мача след точно изпълнена дузпа от Алекс Беренгер.

След четвърт час игра Селта имаше няколко възможности, сътворени от Яго Аспас, а едно негово попадение не бе зачетено заради засада. Гостите успяха да поведат в 25-ата минута, когато Оскар Мингеса пусна удивителен дълъг пас за Яспас, който много технично овладя топката и я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Унай Симон за 0:1.

В 37-ата минута баските "лъвове" успяха да изравнят резултата с гол на Ойан Сансет.

Джонатан Бамба стреля от воле от границата на наказателното поле в 41-ата минута и отново даде преднина на Селта, но в четвъртата минута на добавеното време на първата част Горка Гурусета достигна до подаване в наказателното поле и не остави шансове на Гуаита за 2:2.

В началото на втората част Атлетик Билбао успя за първи път в мача да излезе напред в резултата с втория гол в двубоя на Гурусета.

Йорген Странд Ларсен вкара топката във вратата в 63-ата минута, но след преглед с ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

Три минути след това Ларсен все пак успя да върне Селта отново в мача, като беше намерен непокрит в наказателното поле от Яго Аспас и не сбърка при завършващия удар за 3:3.

В 71-ата минута бе отсъдена дузпа с помощта на ВАР в полза на Селта, но Яго Аспас бе отказан от Унай Симон и резултатът 3:3 се запази.

В 97-ата минута драмата стана пълна, след като Атлетик Билбао получи правото да изпълни дузпа заради игра с ръка на Оскар Мингеса. Зад топката застана Алекс Беренгер и донесе победата на домакините с попадение за 4:3.

Така "лъвовете" са пети в класирането на Ла Лига с 21 точки, докато Селта е в зоната на изпадащите с едва седем точки.

Виляреал - Атлетик (Билбао) 2:3 в мач от Ла Лига