Атлетик (Билбао) е третият полуфиналист в тазгодишното издание за Купата на Краля. Баските "лъвове" поднесоха изненадата на този етап и елиминираха Барселона с 4:2, като селекцията на Ернесто Валверде се нуждаеше и от допълнителни 30 минути, защото редовните 90 завършиха при зрелищно реми 2:2.

Така облаците над наставника на гостите Шави се сгъстяват. Барса загуби тежко финала за Суперкупата, изостава сериозно от върха в Ла Лига, а сега поредният горчив хап идва и с крушението за националното отличие.

Домакините откриха резултата още в 1-ата минута. Топката бе пратена в наказателното поле, където се стигна до суматоха пред вратата, защитата на Барса не успя да я изчисти добре и тя попадна в Горка Гурусета, който я прати във вратата за 1:0.

Още една непритна новина сполетя Шави в 20-ата, когато Алехандро Балде беше заменен принудително заради контузия. Барселона обаче възстанови равенството с куриозен гол. Феран Торес получи дълъг пас пред наказателното поле и изведе Педри, младокът не успя да се ориентира и да отправи удар, но и защитниците на Атлетик на два пъти не съумяха да изчистят топката, като при втория случай Левандовски протегна крак и успя да отклони кълбото във вратата за 1:1.

Гостите стигнаха и до пълен обрат шест минути по-късно. Ламин Ямал получи отдясно, освободи си пространство пред наказателното поле и със силен шут порази вратата на съперника за 1:2.

Още в началото на втората част баските възстановиха равенството. Нико Уилямс центрира отляво и намери непокрития Ойхан Сансет, който отблизо с глава вкара за 2:2. Все пак двата тима не успяха да се победят в редовното време и така мачът отиде в продължения. Те започнаха с голям шанс за домакините. Нико Уилямс бе изведен в близост до вратата, но стреля встрани.

Все пак двата тима не успяха да се победят в редовното време и така мачът отиде в продължения. Те започнаха с голям шанс за домакините. Нико Уилямс бе изведен в близост до вратата, но стреля встрани. В 107-ата минута Иняки Уилямс беше на точното място, за да овладее отбитата топка в наказателното поле и да я изстреля право в целта.

През второто продължение Барселона тръгна да докарва нещата поне до дузпи, но "блаугранас" тотално бяха сломени от другия Уилямс в редиците на Атлетик - Нико, който оформи крайното 4:2.

Атлетико (Мадрид) - Реал (Мадрид) 4:2 в мач от турнира за Купата на Краля