Последният тест за Реал (Мадрид) преди началото на сезона донесе на клуба отличие. "Кралете" надвиха Галатасарай и отново спечелиха трофея „Сантяго Бернабеу" за 25-и път в историята си.

Реал започна по-активно и поведе с гол на Начо (17), който бе точен с глава за 1:0. Последваха пропуски на Кристиано Роналдо и Гарет Бейл, а за гостите германският нападател Лукас Подолски бе най-близо до гола преди почивката, но шутира неточно.

През втората част при контраатака Уесли Снайдер (53) изравни за 1:1 след извеждащ пас на Подолски. Въпреки това „белият балет" продължи да диктува събитията на терена и стигна до победата с красив гол на Марсело (81), който се подигра с отбраната на турския гранд и отбеляза за крайното 2:1. Преди това в 63-ата минута попадение на Роналдо бе отменено заради засада.

„Белият балет" гостува на новака Спортинг (Хихон) в първия кръг на Примера дивисион тази неделя от 21:30 часа българско време.

Реал (Мадрид) - Галатасарай 2:1
1:0 Начо (17), 1:1 Уесли Снайдер (53), 2:1 Марсело (81)

Реал (Мадрид): Навас, Данило (72 - Карвахал), Начо, Рамос (85 - Арбелоа), Марсело, Модрич (72 - Каземиро), Кроос (85 - Ияраменди), Иско (72 - Васкес), Бейл (85 - Черишев), Роналдо, Хесе (57 - Хамес)

Галатасарай: Муслера, Балта, Карол, Чамдал (46 - Сабри), Гюнеш, Родригес (82 - Караджан), Чолак, Снайдер (69 - Адън), Бюлут (69 - Телес), Инан, Подолски.