Отборът на Реал (Мадрид) се докопа до победа с 3:2 у дома срещу последния Алмерия в мач от 21-вия кръг на Ла Лига. Срещата ще се запомни с изключително спорните отсъждания на арбитрите през втората част, които подариха победата на домакините.

Гостите шокираха своя именит съперник през първото полувреме и с голове на Рамазани (1') и Гонасалес (43') се оттеглиха на почивка с два гола аванс. Всичко най-интересно обаче предстоеше...

В 52-ра минута топката беше центрирана в полето на Реал, а защитник на Алмерия игра с ръка и реферът беше привикан на ВАР да гледа повторение на ситуацията. При тях се видя, че има две очевидни нарушения в атака, а едното от тях е именно изблъскване в гръб на защитника, който игра с ръка. Те обаче бяха подминати от съдията и той посочи бялата точка. Белингам се нагърби с изпълнението на наказателния удар и Реал намали пасива си.

Малко след това Алмерия вкара трети гол, но съдията беше привикан да гледа за фаул в центъра на терена срещу Белингам, за ситуация, в която той преди това имаше перфектна видимост и беше буквално на 2 метра от ситуацията и в реално време е отсъдил. В крайна сметка реферът отмени първоначалното си решение, че няма нарушение и голът беше отменен.

В 67-ата минута настъпи и третият скандален момент. Винисиус отбелязва гол с ръка и Реал изравни резултата. Съдията първо отмени гола, но отново го извикаха на ВАР. На рефера Маесо му бяха показани 2 повторения - едно в гръб и едно от птичи поглед, в които не се вижда добре с какво играе Вини и по-скоро прилича на рамо. Съдията отмени решението си и отсъди гол за Реал - 2:2. Секунди по-късно телевизията показа две нови повторения, в които се виждаше прекрасно, че бразилецът всъщност играе с ръка, но те не бяха показани на ВАР-повторенията.

Така се стигна до 99-та минута, в която Дани Карвахал се възползва от грешка в защитата на Алмерия и отбеляза победния гол за момчетата на Анчелоти.

Осасуна - Хетафе 3:2 в мач от Ла Лига