Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 5774
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец - ЦСКА 1:0 в мач от Първа лига

Изпусната дузпа и злощастен автогол лишиха ЦСКА от положителен резултат в дербито срещу Лудогорец

"Орлите" вгорчиха официалния дебют на Томислав Стипич

89′

ГРЕДА ЗА ЛУДОГОРЕЦ И ФИНАЛЕН НАТИСК НА ЦСКА! До края Лудогорец можеше да удвои своята преднина, след като в 89-ата минута появилият се от скамейката – Кайо Видал, шутира силно в дясната странична греда на Иван Дюлгеров. А щом споменахме и българския страж, самият той се включи в последната атака на ЦСКА в мача, която търсеше гол при изпълнението на корнер. И вратарят обаче не се оказа достатъчен „армейците“ да се спасят от злощастната си съдба.

86′
Снимка 675537

Източник: startphoto.bg

85′

Якуб Пьотровски напуска игра, а вместо него ще видим Тодор Неделев.

85′

Рик Джонатан отстъпва мястото си на Спас Делев.

80′

Марк-Емилио Папазов ще се появи на терена вместо Георги Чорбаджийски.

Снимка 675536

80′

Улаус Скаршем приключи участието си в мача, а вместо него в акция ще видим дебютанта Юлиан Илиев.

78′

Кайо Видал се появява в игра за сметка на Бърнард Текпетей.

77′

Руан Круз ще отстъпи мястото си на Матиас Тисера.

Снимка 675535

72′

Лудогорец можеше да реши всичко в своя полза, дочаквайки своя шанс в 72-ата. Тогава Руан Круз получи възможност да финтира Дюлгеров, но си чукна кълбото прекалено силно и бе блокиран. При последвалия корнер бразилецът игра с глава, но не намери очертанията на вратата.

66′
Снимка 675533

65′

Педро Нареси приключва участието си в мача. Влиза Ивайло Чочев.

64′

Иван Турицов се появява в игра за ЦСКА, а замененият е Тибо Вион.

64′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Проблемите за Стипич и ЦСКА продължиха и с идването на 64-ата минута, когато капитанът Джонатан Линдсет легна на тревата и даде знак, че не може да продължи мача. Така на негово място се появи младежкият национал Станислав Шопов.

57′
Снимка 675532

55′

Петко Панайотов приключва участието си в мача, за да бъде заменен от Матиас Фаетон.

53′

АВТОГОЛ! ХРИСТИЯН ПЕТРОВ! ЛУДОГОРЕЦ ПОВЕЖДА! Без точен удар към вратата, Лудогорец парадоксално поведе в резултата с настъпването на 53-ата минута. Аслак фон Витри имаше един от малкото си игрови моменти, в които можеше да отправи достатъчно добър пас в наказателното поле на ЦСКА. Изглеждаше, че топката ще достигне до дебнещия я Руан Круз, но пред него на отчаян шпагат се хвърли Християн Петров. За нещастие на българския национал той злощастно запрати кълбото в мрежата си, за да донесе неволно радост на разградската публика.

52′

На полувремето в съблекалнята на Лудогорец явно бе имало разговор на висок тон, след като "орлите" заиграха с малко повече динамика след паузата. В 50-ата минута Бърнард Текпетей навлезе в наказателното поле и отправи изстрел, който премина в близост до гредата на Дюлгеров.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

45+1′

Тибо Вион получава официално предупреждение.

45′
Снимка 675528

44′

ХАЙНЦ И ЧОРБАДЖИЙСКИ! ЦСКА имаше възможността да има последната дума в дербито през това първо полувреме. Лудогорската отбрана забрави тотално старото правило, че от тъч няма засада. А хвърленото кълбо стигна до Тобиас Хайнц. Техничарят не успя да се реваншира за пропуснатата дузпа, след като прехвърлящия му удар не намери целта. Веднага след него смел Георги Чорбаджийски навлезе в полето на "орлите", ала навреме в краката му се метна Серджио Падт.

40′

Сейни Сенянг задържа и препъна Рик Джонатан. Получава жълт картон.

39′
Снимка 675527

35′

ХАЙНЦ ПРОПУСНА ДУЗПА! Никола Попов имаше юбилеен мач като футболен рефер, ала празникът му бързо беше помрачен от ситуация в 30-ата минута, която той първоначално подмина. Тогава Тобиас Хайнц разсече отбраната на Лудогорец с чудесен извеждащ пас за Джонатан Линдсет. Норвежецът се понесе сам срещу Серджио Падт, ала балансът му бе нарушен от Оливие Вердон. Правдата все пак възтържествува, след като Попов получи сигнал от ВАР-помощника му Георги Кабаков. Така дузпата все пак беше факт, а с отговорната задача се нагърби Тобиас Хайнц. Нервите на офанзивния халф не издържаха, след като шутира в средата на вратата. Избралият ъгъл Падт имаше и малко късмет, тъй като с краката си съумя да отрази, оставяйки резултата непроменен.

30′

Оливие Вердон получава жълт картон, заради което бе отсъдена и дузпата.

28′

Темпото на игра спадна рязко, като нито един от двата състава не може да "излъже" другия. Битката се води предимно в центъра на терена.

16′

ЧОРБАДЖИЙСКИ! Озовалият се на върха на атаката - Георги Чорбаджийски, получи дълго подаване в 16-ата минута, което му позволи да демонстрира достатъчно характер срещу Куртулуш. Юношата на ЦСКА съумя да отправи и удар, който бе белязан от лек рикошет, но все пак беше спасен от Падт.

Снимка 675526

10′

СКАРШЕМ! ЦСКА се бе настанил трайно в наказателното поле на Лудогорец. "Армейците" много бързо връщаха владението на топката, когато тя биваше уж отмъкната от футболист на "орлите". В 10-ата минута Улаус Скаршем пробва нещо средно между изстрел и подаване, като хибридното му изпълнение изработи единствено корнер за столичани.

5′

Началните минути изненадващо не предложиха очакван домакински натиск. Напротив, ЦСКА беше по-спокойният тим, който с увереност атакуваше своя противник. Така се стигна и до първия точен изстрел в срещата, който бе отправен от Християн Петров. Серджио Падт беше на мястото си и спаси без особен проблем.

Снимка 675525

3′

С оглед наказанието, което публиката на ЦСКА изтърпяваше, гостуващият сектор някак странно бе потънал в злокобна тишина. Комбинацията "червена" липса плюс разградска незаинтересованост пък направиха така, че това дерби от първия кръг на шампионата да не бъде кой знае колко посетено.

1′