90+5′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 7533
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Хебър 1:0 в мач от Първа лига

Левски се завърна към победите, но очакваната голова фиеста срещу Хебър не се състоя

Ранно попадение на Димитров донесе петия "син" успех от началото на сезона

89′

Патрик-Габриел Галчев ще замени Майкон в оставащите мигове от мача.

86′

Андонов ще влзе в игра за Хебър, а извън терена се запътва Атанас Кабов.

Снимка 679942

Източник: startphoto.bg

82′

Радослав Терзиев получава жълт картон.

79′
Снимка 679941

78′

Хебър пуска в игра централния си нападател Калоян Кръстев, а напускащият е Душан Вукович.

77′

Мустафа Сангаре напуска терена, докато неговото място ще бъде заето от Патрик Мислович.

74′

ГРЕДА ЗА ЛЕВСКИ! Левски можеше да отбележи дългоочаквания втори гол на успокоението, четвърт час преди края. Тогава появилият се като резерва Евертон Бала получи кълбото на границата на наказателното поле. Куршума имаше цялото време на света, за да отправи максимално качествен удар, който за негова жалост срещна само напречната греда.

70′
Снимка 679940

69′

Божидар Пенчев ще влезе на мястото на Октай Хамдиев.

67′

Олексий Збун ще заиграе на позицията на Николай Николаев. Смяна за Хебър.

66′

Милен Гамаков получава жълт картон заради реплика.

62′

Любопитен момент беляза мача в 62-ата минута, когато на терена се намери смелчага, който да опонира физически на Мустафа Сангаре. Това бе Мартин Михайлов от Хебър, който след борба за позиция при корнер, влезе в кратка физическа разпра с Батман от "Герена". Страстите обаче бързо бяха потушени от главния съдия Димитров.

61′

Алдаир се възползва от бързината си в 61-ата минута и създаде добра възможност за Левски в 61-ата минута. Португалецът отправи нещо средно между удар и подаване, ала хибридното му изпълнение излезе единствено в корнер.

Снимка 679939

59′

Николай Николаев от Хебър получава първия жълт картон в мача.

56′

Смяна в състава на Левски. Евертон Бала влиза в игра за сметка на Марин Петков.

56′

Джавад Ел Джемили ще бъде ротиран с Асими Фадига. Още една смяна в Левски.

Снимка 679937

49′

Втората част започна с леко събуждане в редиците на Левски. "Сините" получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар чрез Марин Петков, който обаче стреля много високо и се размина с отбелязването на втори гол в мача.

46′
Снимка 679936

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

41′

КАКВА ГРЕШКА! Късметът сериозно се усмихна на Левски малко преди почивката, когато наглед безобидно центриране доведе до неразбирателство между Андреев и Димитров. Топката се отклони в бедрото на младия вратар и без малко не посети неговата мрежа.

36′
Снимка 679934

34′

ШАНС ЗА ХЕБЪР! Кошмарна грешка на Келиан ван дер Каап можеше да постави Левски на колене в 34-ата минута. Нидерландецът допусна зад гърба си Набил Макни, който бързо напредна с топка в крака. Тунизиецът изчака включването на съотборника си Октай Хамдиев и продължи кълбото към него. Оки отправи шут между купа от играчи, само за да види чудесната намеса на Пламен Андреев.

31′

ПРЕТЕНЦИИ! Футболистите на Левски имаха претенции към главния съдия в 31-ата минута, когато те поискаха дузпа в своя полза заради игра с ръка на Радослав Терзиев. Реферът Димитър Димитров обаче даде знак, че и дума не може да става за подобни действия, тъй като ръката му е била прилепнала плътно до неговото тяло.

Снимка 679933

22′

МАКНИ! Макар и в спокойно русло, срещата между фаворит и аутсайдер можеше да претърпи неочакван момент, след като гостите организираха добра атака отляво в 22-ата минута. Георги Търтов центрира към намиращия се в наказателното поле на Левски - Набил Макни. Тунизиецът насочи с глава своя изстрел, но Пламен Андреев беше на позиция и спаси.

13′

Марин Петков осигури добро подаване за Джавад Ел Джемили в 13-ата минута, след което мароканецът отправи силен удар по земя, който беше уловен качествено от стража на съперника.

Снимка 679929

11′

Ранният откриващ гол подейства и добре, и зле, за селекцията на Станислав Генчев. Случилото се успокои левскарите, които вече не атакуваха с чак толкова голям интензитет вратата на пазарджиклии. Активен в предни позиции бе Мустафа Сангаре, ала и таранът трудно намираше пространства измежду сгъстената отбрана на гостите.

2′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! ДИМИТРОВ 1:0! Левски нямаше как да мечтае за по-добро начало на мача, след като лидерите в първенството стигнаха до гол още в 120-ата секунда. Без да хвърлят и капка пот в атака, столичани стигнаха до корнер, при който след триково разиграване между Петков и Колев, таранът центрира от левия фланг. Пасът му намери в наказателното поле капитана Цунами, стрелял с глава към далечния ъгъл на "гробарите". Опитът му беше доразвит от дебнещия негов колега в защита Кристиан Димитров, който протегна крак и от непосредствена близост матира Дебърлиев за 1:0.

1′

97 Асими Фадига 29 Шейх Диаманка

Левски ще приеме Хебър (Пазарджик) на стадион "Георги Аспарухов" в мач от шестия кръг на Първа лига. Срещата е насрочена за 21:15 часа. Главен съдия ще бъде Димитър Димитров.

Левски влиза в мача като лидер в класирането с 12 точки след пет изиграни кръга. Отборът на Станислав Генчев има цели 15 отбелязани гола и само два допуснати. Въпреки доминиращото си представяне, "сините" понесоха първата си загуба в предишния кръг, когато отстъпиха с 0:1 на Лудогорец в Разград. Този мач бе съпътстван от остри критики към съдийството на Георги Кабаков, което разпали страстите.

Генчев: От клуба ще излезем със становище за мача с ЦСКА, предпочитаме да има фенове

Ето подробности

Въпреки загубата, Левски се намира в отлична позиция и ще търси бързо възстановяване. Треньорът Генчев има на разположение пълен състав, като ключовите играчи Фабио Лима и Мустафа Сангаре са готови за игра след кратки отсъствия.

Хебър (Пазарджик) се намира в далеч по-лоша ситуация. Отборът е предпоследен в класирането с една точка след пет мача. Единственото равенство бе постигнато срещу Славия в третия кръг, докато останалите четири мача завършиха със загуби. В последния кръг, Хебър се представи достойно срещу Ботев (Пловдив), но все пак загуби срещата. За пазарджиклии предстои труден тест срещу Левски, но отборът ще се опита да извлече позитиви и да търси първа победа в шампионата.

Веселин Великов никога не е побеждавал Левски

Мачът между Левски и Хебър обещава да бъде интересен поради контраста в позициите и формата на двата отбора. Левски е фаворит и ще търси победа, за да укрепи лидерството си, докато Хебър ще се опита да избегне поредното поражение и да покаже, че може да се съревновава с водещите отбори в лигата.