Спартак Варна ознаменува завръщането си в елита на България с ценен успех над Хебър с 2:0 като гост в Пазарджик. В герои за тима от Варна се превърнаха нападателите Ахмед Ахмедов и Антонио Вутов, чиито попадения реализираха в добавеното време на първото и второто полувреме.

Днешните домакини пък доиграха двубоя с човек по-малко, когато в 18-та минута Николай Николаев беше отстранен от игра.

Снимка 675692

Източник: startphoto.bg

Макар да не изминаха много минути от началото на мача, "соколите" създадоха опасно положение пред вратата на Хебър. В 4-та минута крилото Ивей Ромееш напредна по десния фланг, след което центрира остро в малкото наказателно поле, където Петър Дебърлиев изби топката, която попадна Кристиан Илич, но бранител на Хебър парира изстрела му.

Ситуацията за Хебър се усложни в 17-та минута, след като десният краен защитник Николай Николаев получи червен заради изключително грубо в краката на Ивей Ромееш. Първоначално съдийката Християна Гутева подмина съприкосновението и играта се поднови. Последва обаче консултация с асистентите на ВАР, които я посъветваха да прегледа единоборството. Гутева изгледа обстойно контакта и вдигна червен картон за Николай Николаев.

Снимка 675687

На фона на численото си превъзходство, "соколите" съумяха да се възползват в края на полувремето. При дълго подаване към Ахмед Ахмедов, защитник на Хебър не успя да изчисти топката, която се озова в нападателя, а той от непосредствена близост се разписа за 1:0.

С оглед пасива си, съставът на Веселин Великов стартира втората част с повече агресия. В 47-та минута фланговият играч Атанас Кабов овладя подаване на границата на наказателното поле, нагласи си топката и отправи удар, който се отби в ръката на съперников футболист. Реферката Християна Гутева не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана, чието изпълнение отлетя високо над вратата.

Снимка 675682

Пропускът на украинеца очевидно повлия негативно на съотборниците му, когато защитата позволи на възпитаниците на Александър Томаш да пропилеят сериозен шанс да удвоят аванса си. Кристиян Илич изведе Виктор Митев на стрелкова позиция, ала лявото крило не намери очертанията на вратата.

В 74-та минута Спартак (Варна) отново пропусна да увеличи преднината си. Тогава атакуващият плеймейкър Антонио Вутов се осмели от далечно разстояние да обстрелва вратата на Петър Дебърлиев. За негово съжаление топката рикошира в гредата.

Снимка 675689

Ивей Ромееш определено щеше да се чувства грешник, ако Спартак (Варна) не можеше да удържи резултата в своя полза. В 83-та минута панамецът излезе очи в очи със стража Петър Дебърлиев и нанесе удар, спасен с лекота от вратаря.

Интригата окончателно приключи дълбоко в добавеното време. Таранът Ахмед Ахмедов се измъкна от опеката на защитния вал на Хебър, за да комбинира с Антонио Вутов, който с мощен снаряд подсигури трите точки за "соколите".

Хебър - Спартак (Варна) 0:2 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 19:00 часа