Осмият кръг на руската Висша лига започна с победа на ЦСКА (Москва) над Ростов с 1:0, но българският национал Георги Миланов остана на резервната скамейка. С победата ЦСКА събра 20 точки и дръпна на върха с 6 пред Спартак (Москва), Зенит и Ростов.

Единственото попадение вкара младежкият национал Константин Базелюк, който се появи като смяна и се разписа изобщо с първото си докосване в мъжкия футбол.

Тийнейджърът, който направи впечатление във вторник срещу младежите на България, дебютира в руския елит и се разписа в 70-ата минута. Малко по-рано той се появи на терена на мястото на бразилеца Витиньо. Иначе 19-годишният нападател пристигна през януари 2012-а година от втория отбор на московските армейци и година и 8 месеца чакаше своя шанс.

Още преди почивката ЦСКА можеше да вземе стабилен аванс, но вратарят на гостите Стипе Плетикоса спаси удари на Ахмед Муса от близко разстояние, както и на Витиньо- също ново попълнение от този месец, когато подписа петгодишен договор.

В 70-ата минута Базелюк направи безпомощен хърватския ветеран, след като завърши атака на Муса от ляво, чието центриране премина през швейцарското откритие Стивън Цубер, който се превърна веднага след пристигането си в основен футболист. Малко по-късно вратарят спаси вратата си отново, когато изби в корнер удар на Кейсуке Хонда от 20 метра.