Челси надделя над Нюкасъл с 2:1 на "Стамфорд Бридж" в мач от деветия кръг на Висшата лига.

Още в 4-ата минута Коул Палмър получи разсичащ защитата пас и напредна, след което шутира към долния ляв ъгъл и прати топката в мрежата, но попадението не бе принзато заради засада.

В 18-ата минута Челси все пак излезе напред в резултата. Педро Нето напредна по левия фланг и намери Николас Джаксън около точката на дузпата, а той я вкара в долния ляв ъгъл за 1:0.

В 32-рата минута "свраките" стигнаха до изравнително попадение. Люис Хол навлезе отляво в наказателното поле и пусна за Александър Исак, който отблизо вкара на празна врата.

В 47-ата минута Челси отново поведе. Ромео Лавия отне топката в средата на терена и пусна извеждащ пас за Коул Палмър, който стреля силно към долния десен ъгъл и покачи на 2:1.

В 50-ата минута "сините" от Лондон имаха много добър шанс да поведат с два гола и да си решат мача, но удар на Педро Нето с глава срещна десния страничен стълб.