Лудогорец отново е еднолично на върха в efbet Лига, след като в неделната вечер спечели лесно визитата си на новака Септември с 2:0. Възпитаниците на Игор Йовичевич достигнаха до поредните три точки без да хабят сериозен игрови ресурс, който ще им бъде нужен за четвъртък, когато предстои мач с Андерлехт в Лига Европа.

Всичко в тяхна полза стартира още в 21-ата минута. Тогава директен червен картон получи Георги Върбанов от домакините и оттам насетне за разградчани стана лесно.

Септември - Лудогорец 0:2 (Развой на срещата по минути)

Лесен успех за "орлите"

Малко преди сигнала за почивка, Руан Круз се оказа на точната позиция и сътвори успешна добавка след удар на Ивайло Чочев. Българският национал беше замесен и във второто попадение, след като в 54-ата минута направи така, че негов изстрел да предизвика автогола на Мартин Христов.

До края срещата просто се доиграваше, а Лудогорец вече има три точки повече и мач по-малко спрямо опонента им за лидерската позиция Левски. Септември пък е под №13 с 10 пункта.

Снимка 687430

Източник: startphoto.bg

Лудогорец можеше да започне по мечтан начин гостуването си в квартал "Надежда". Още в 30-ата секунда на мача стражът на домакините - Димитър Шейтанов сбърка при отиграването си с топката и я подари на дебнещия Рик Джонатан. Бразилецът реши да копва към опразнената врата, ала не беше достатъчно убедителен при своя завършващ изстрел.

Колебливото начало нямаше пагубен ефект върху селекцията на Митов, която постепенно започна да контролира повече топката и да пренесе играта в центъра на терена.

Снимка 687437

Рик Джонатан продължи да бъде футболистът, който тормози най-много защитата на септемврийци. В 13-ата минута той демонстрира скорост и непримиримост по фланга, след което навлезе вътре към наказателното поле. Там съумя да отправи и изстрел, който обаче не намери далечния ъгъл на Шейтанов.

Септември нагледно демонстрира, че няма да се брани 90 минути, а по-скоро ще очаква своя шанс след бързи комбинации. Няколко такива впечатлиха около 17-ата минута, когато топката беше изпращана от фланга към наказателното поле. Създаваше се и леко напрежение, но защитата на Лудогорец, в лицето на Алмейда и Вердон, се справяше с предизвикателствата.

Снимка 687435

Непоправимо числено неравенство беляза мача с настъпването на 21-ата минута. Тогава футболистите на Септември имаха изключителния малшанс да останат с човек по-малко. Младият Георги Върбанов се оказа в ролята на последен в защита и направи отчаян опит да наруши баланса на поелия към вратата на столичани Кайо Видал. Бразилецът падна на тревата, а контактът между двамата се оказа достатъчен за рефера Кристиян Колев, който прати преждевременно под душовете №27 от "виненочервените".

Кайо Видал отново попадна под светлините на прожекторите. Този път в 32-ата, когато се оказа на точното място след отбита топка. Последвалият му изстрел премина високо над горната греда.

Руан Круз се засуети при добра възможност за "орлите" да открият резултата малко преди почивката. Тогава бразилецът получи пас около дузпата, но се нуждаеше от прекалено много време, за да настрои своя изстрел и в крайна сметка беше блокиран от футболист на Септември.

Снимка 687448

Шампионът на България демонстрира търпение и все пак се оттегли на почивката с гол преднина. Хората на Йовичевич дочакаха своя момент във втората минута от добавеното продължение. Попадението беше дело на Руан Круз, който се оказа на точната позиция за отправянето на голова добавка, след като секунди преди това Шейтанов бе спасил по великолепен начин удар на Ивайло Чочев.

Септември играеше смело, но късметът определено не бе на страната на домакините, които в 54-ата минута вече изоставаха с две попадения. Талантливият бранител Мартин Христов имаше злата участ да стане автор на автогол. До него се стигна, след като Ивайло Чочев отигра с глава към десния ъгъл чудесно центриране на свой съотборник. Застаналият на далечната греда Христов се опита да избави своите от най-тежката участ, ала кълбото се отклони в страничния стълб, удари гърба му и премина невъзмутимо зад голлинията.

Едно от малкото интересни събития през втората част дойде в 80-ата минута. Появилият се като резерва Спас Делев можеше да се разпише секунди след включването му в мача, при това с глава, но изстрелът му попадна в обсега на Димитър Шейтанов.

Снимка 687455

На 28 октомври Лудогорец ще премери сили с добрите си познайници от ФК ЦСКА 1948. Септември ще има пет дни за почивка преди да гостува на Арда в Кърджали.